Strona główna 0_Slider Cmentarz przy Słowiańskiej zyska nowy parking i wejście. Trwają prace

Cmentarz przy Słowiańskiej zyska nowy parking i wejście. Trwają prace [FOTO]

2

W sąsiedztwie świdnickiego cmentarza komunalnego przy ulicy Słowiańskiej trwają prace budowlane. Powstanie tam nowy parking oraz nowe wejście na teren nekropolii.

Na niedogodności przy odwiedzaniu cmentarza wielokrotnie wskazywali mieszkańcy, a także świdniccy radni. Na początku 2019 roku głos w tej sprawie zabrali radni Wspólnoty Samorządowej, którzy zaapelowali do prezydent Świdnicy o rozważenie budowy nowego wejścia na teren nekropolii. – Obecnie wejście tylko przez bramę główną powoduje potrzebę przejścia przez cały cmentarz, aby dojść na jego koniec – stwierdzili w złożonej interpelacji Zofia Skowrońska-Wiśniewska, Lesław Pogórski oraz Jan Jaśkowiak.

Jak zapewniła ich Beata Moskal-Słaniewska – problem ten został przez miasto dostrzeżony, podobnie jak konieczność utworzenia nowych miejsc parkingowych w okolicy. – Rozumiemy, że odległości na cmentarzu jakie trzeba czasami pokonać, aby odwiedzić groby bliskich zmarłych mogą być utrudnieniem i dużym wysiłkiem, szczególnie dla osób starszych – wskazywała z kolei Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Deklarowała przy tym, że jeszcze w tym roku miasto przystąpi do wstępnej fazy robót. – Prace będą dotyczyć oczyszczenia i wyrównania miejsca pod przyszły parking oraz wykonania tymczasowego drugiego wejścia na cmentarz – wyjaśniała rzecznik Urzędu Miejskiego. Zapowiedź ta nabrała namacalnej formy na początku października, kiedy to zawarta została umowa na budowę zjazdu z ulicy Słowiańskiej oraz wykonane utwardzenie terenu. Prace pochłoną 85,5 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]