Strona główna Wydarzenia Żarów Chodniki w gminie Żarów do remontu

Chodniki w gminie Żarów do remontu

0

Zakończyły się prace przy budowie chodnika w Pożarzysku, roboty trwają w Łażanach, a niebawem rozpocznie się także remont chodnika w Bukowie oraz Mielęcinie.

Nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów, przy drogach powiatowych, w ramach podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim. Na realizację tego zadania gmina Żarów przeznaczy 135 tys. złotych. Zgodnie z podpisanym porozumieniem powiat zobowiązał się do budowy chodnika w Łażanach oraz wymalowania przejścia dla pieszych i na te zadania ma przeznaczyć kwotę nie większą niż 50 tys. złotych.

Budowa chodnika w Pożarzysku jest finansowana ze środków budżetu gminy Żarów w ramach funduszu sołeckiego. Przypomnę tylko, że w ramach funduszu sołeckiego prowadzimy inwestycje najbardziej potrzebne dla naszych mieszkańców. Środki z funduszu sołeckiego są to pieniądze z budżetu gminy przekazane do dyspozycji mieszkańców, którzy wskazują na jakie zadania je przeznaczyć. Prace prowadzimy przy drogach powiatowych, a powiat świdnicki finansuje budowę odcinka chodnika w Łażanach. Wcześniej, w ramach porozumienia, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego dokładała się finansowo do budowy każdego chodnika, który był remontowany przy drodze powiatowej. Drugi rok z rzędu, pracownicy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego wybierają jedną wieś i tam remontują za własny wkład finansowy budowę chodnika. W pozostałych wsiach to gmina finansuje remonty chodników – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

W tym roku wyremontowano chodniki w Wierzbnej, Mrowinach, Imbramowicach, Zastrużu orz przy ul. Krzywoustego w Żarowie. Niebawem do użytku mieszkańców wsi oddane zostaną kolejne odcinki chodników w Pożarzysku, Bukowie, Mielęcinie oraz Łażanach.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułO turystyce przy lokalnych specjałach. Jarmark w Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułDrużyna LKS Sudety Kątki wysprzątała las wspólnie z Waldemarem Woźniakiem