Strona główna 0_Slider Zmierz się z bykami! Trwają zapisy do XIV Dyktanda Świdnickiego

Zmierz się z bykami! Trwają zapisy do XIV Dyktanda Świdnickiego

0

Świdnickie koło Ligi Kobiet Polskich po raz czternasty zaprasza do rywalizacji w Dyktandzie Świdnickim. Konkurs od lat zachęca  do pracy nad doskonaleniem poprawności ortograficznej, a dodatkową motywacją są cenne nagrody.

W ubiegłym roku 40 osób zdecydowało się zmierzyć z ortografią i interpunkcją, a zwyciężył 32-letni Arkadiusz Kleniewski. Jak przyznał po konkursie, zaskoczyła go duża liczba wyrażeń slangowych. Na pewno i w tym roku tekst, przygotowywany przez świdnicką nauczycielkę języka polskiego Mariolę Mackiewicz, będzie naszpikowany pułapkami. Na tych, którzy z polska ortografią poradzą sobie najlepiej, czekają cenne nagrody, m.in. sprzęt AGD.

W zmaganiach mogą uczestniczyć mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego, którzy skończyli 16 lat. Organizatorzy zapraszają do pisania dyktanda także urzędników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego miasta Świdnica, gminy Świdnica, powiatu świdnickiego oraz firm, zakładów pracy i urzędów. Wezmą oni udział w dodatkowej klasyfikacji punktowej, której zadaniem będzie wyłonienie urzędnika „Samorządowego Mistrza Ortografii” oraz przyznanie urzędowi lub zakładowi pracy tytułu „Mistrz Ortografii”.

Ze zmagań wykluczeni są absolwenci polonistyki.

XIV Dyktando Świdnickie odbędzie się 21 września 2019 roku o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 49. Zgłoszenie udziału w formie pisemnej lub elektronicznej należy przesłać na adres: 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, skr. poczt. 159, tel. 664 186 313, e-mail: [email protected] w terminie do 19 września 2019 roku.

/opr. red./

Poprzedni artykułNocne zderzenie na Przemysłowej
Następny artykułZatrzymani z narkotykami