Strona główna Temat dnia Zdrowe nawyki na co dzień

Zdrowe nawyki na co dzień

0

Na pewno każdy z nas wie, co to jest nawyk. To nic innego, jak cykliczne powtarzanie pewnej czynności. Dla niektórych osób konkretne nawyki są bardzo istotne, czasami dają nam poczucie pewności siebie, innym razem powodują, że dzięki nim jesteśmy zdrowsi i mamy lepsze samopoczucie. Warto nauczyć się pewnych rzeczy, które wpłyną dobrze na nasz stan psychiczny oraz zdrowe ciało.

Często mała rzecz potrafi dużo zdziałać. Jest wiele zdrowych nawyków, których można i nawet warto się nauczyć. Nie są to rzeczy skomplikowane i co ważne nie zabiorą nam dużo cennego czasu. Pierwszym zdrowym nawykiem jest picie letniej wody z rana. Po dodaniu do niej imbiru bądź soku z połówki cytryny rewelacyjnie zadbamy o nasz układ immunologiczny i zadziała to jak naturalny suplement diety. Cyklicznie powtarzany nawyk wspomoże trawienie, usprawni układ trawienny i ureguluje krążenie krwi. Picie takiego napoju pozwala wyeliminować szkodliwe związki z organizmu. Jeśli nasze problemy trawienne są bardziej złożone, warto skorzystać z szerokiej oferty jaką posiada drogeria internetowa i wybrać środek o zalecanym działaniu.

Codziennie rano zanim weźmiemy szklankę polecanego napoju oraz zanim napijemy się porannej kawy czy herbaty, warto pamiętać, aby na początku dnia chwilę się porozciągać. Zostając jeszcze w łóżku, kładziemy się na plecy, wyciągamy za głowę ręce i staramy się mocno rozciągać. Trzeba też zrobić kilka obrotów raz w jedną stronę, raz w drugą. Ćwiczenie wykonujemy przez pięć minut. Ten rodzaj aktywności dobrze działa na kości, stawy i mięśnie. Pozbędziemy się się dzięki temu bólów głowy.

Świetnym nawykiem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest zdrowe odżywianie, a szczególnie jedzenie zielonych warzyw. Trzeba postanowić sobie, że każdego dnia będziemy jeść zielone warzywo. Nie ma znaczenia o której godzinie w ciągu dnia, najistotniejsze jest, aby to uczynić. To świetny patent na detoksykacje organizmu, ponieważ jeśli układ trawienny jest zanieczyszczony złogami, czujemy się kiepsko, jesteśmy padnięci i osłabieni.

Kolejnym zdrowym nawykiem, który warto wprowadzić jest czytanie książek, m.in. przyrodniczych. Warto regularnie przeczytać parę stron, bowiem czytanie uczy.

Dzisiaj żyjemy w świecie telefonów, komputerów i tabletów. Często w Internecie czytamy newsy, które mogą nam się nie podobać, wtedy powodują, że stajemy się nerwowi i niespokojni, co niekorzystnie wpływa na nasz sen. Naszym nawykiem i postanowieniem powinno być odstawienie tych gadżetów na 2 godz. przed snem. Wtedy będziemy mieć gwarancję, że świetnie się wyśpimy, a rano wstaniemy wypoczęci.

W ferworze codziennej pracy oraz licznych obowiązków zapominamy o sobie i o tym ,że powinniśmy zadbać o własny nastrój i relaks. Każdego dnia powinniśmy wygospodarować dla siebie 10 minut w zaciszu i samotności. Może to być relaks w wannie z ulubionymi kosmetykami naturalnymi. Wystarczy zatrzasnąć się w pomieszczeniu, zamknąć oczy i zapomnieć o wszystkim. Dziesięć minut wystarczy, żeby polepszyć humor. Takie niewielkie czynności poprawiają humor, wspomagają zdrowie, a także podniosą naszą pewność siebie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpadł z wysokości ośmiu metrów
Następny artykułUdana inauguracja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych! [FOTO]