Strona główna 0_Slider Zakłócili mszę świętą w katedrze? Ksiądz pisze o „tęczowych terrorystach z pod...

Zakłócili mszę świętą w katedrze? Ksiądz pisze o „tęczowych terrorystach z pod znaku LGBT”

66

Jeden z wikarych świdnickiej katedry w ostrych słowach donosi o incydencie, do którego miało dojść dzisiaj około 9.00 podczas odprawianej przez niego mszy. „#Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię” – napisał na twitterze ksiądz Marcin Krzysztof Januszkiewicz. Policja na razie nie informuje, jaki charakter miało zdarzenie.

Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtrngęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. ucestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty. — ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz (@MarcinJanuszkie)

Nie jest prawdą, że ktokolwiek usłyszał zarzuty. – Dzisiaj po godzinie 9.00 otrzymaliśmy informację, że 4 osoby, trzy kobiety i mężczyzna, weszły do katedry i próbowały zakłócić obrządek religijny. Zostały wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane policjantom, którzy przyjechali na miejsce – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Od rana zatrzymani składają wyjaśnienia w budynku świdnickiej Komendy Powiatowej Policji. Policja nie potwierdza, by przy zatrzymanych znaleziono tęczową flagę.

Jak o 17.20 podała rzeczniczka świdnickiej policji, trzy osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Jedna została przebadana alkomatem (wynik ok. 2 promile alkoholu w organizmie), dwie odmówiły i została od nich pobrana krew do badań. Czwarta osoba została zwolniona do domu.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułTurniej Ząbka zakończony. Świdnickie siatkarki na duży plus! [62 ZDJĘCIA]
Następny artykułSeria przerwana, solidna wpadka w Bardzie