Strona główna 0_Slider Zabójstwo Kristiny: nie znaleziono narzędzia zbrodni, dłuższy areszt dla Jakuba A.

Zabójstwo Kristiny: nie znaleziono narzędzia zbrodni, dłuższy areszt dla Jakuba A.

3

Do 13 grudnia 2019 roku przedłużono tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Śledztwo w sprawie brutalnej zbrodni wciąż trwa, a w ciągu miesiąca biegli psychiatrzy mają przedstawić opinię dotyczącą poczytalności Jakuba A.

Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do słuszności wniosku o przedłużenie tymczasowego aresztu na kolejne 3 miesiące – mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Jak dodaje, śledczy w dalszym ciągu oczekują na wydanie opinii psychiatrycznej dotyczącej stanu poczytalności mężczyzny, która ma być gotowa do połowy października. Od niej zależeć będzie dalszy los Jakuba A. Jeżeli biegli uznają, że jednorazowe badania 22-latka są niewystarczające, może on trafić na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Z kolei jeżeli zostanie uznany za osobę niepoczytalną, może on uniknąć kary więzienia i trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Prokurator Pindera zaznacza przy tym, że wciąż prowadzone są czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zabójstwa. Obecnie analizowane są telefony komórkowe Jakuba A. W dalszym ciągu nie odnalezione zostało narzędzie zbrodni – nóż, który miał zostać wrzucony przez 22-latka do Odry.

Przypomnijmy, do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca. Po zakończonych zajęciach szkolnych dziewczynka nie wróciła do domu. Rodzina zgłosiła policji jej zaginięcie i przystąpiła do poszukiwań, do których następnie włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Wieczorem w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem przypadkowa osoba odnalazł ciało dziecka. Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-latek został zatrzymany 16 czerwca na wrocławskich Partynicach. – Postawiono mu dwa zarzuty: pierwszy to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, skumulowane ze znieważeniem zwłok, natomiast drugi zarzut to jest podżeganie we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału lub współudziału w tym zabójstwie – wyliczał 18 czerwca prokurator Pindera. Jakub A. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Otrzymał też status więźnia niebezpiecznego, został odizolowany od reszty więźniów i znajduje się w jednoosobowej, monitorowanej przez całą dobę celi.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułNowe chodniki przy drogach powiatowych
Następny artykułPożar altanek w Żarowie [FOTO]