Już blisko 350 razy interweniowali dolnośląscy strażacy w związku z silnym wiatrem nad regionem. Do powalonych drzew i zerwanych gałęzi kilkukrotnie wyjeżdżali także strażacy z powiatu świdnickiego. Pogodowe ostrzeżenie przed wichurami obowiązuje do poniedziałkowego wieczora.

– Silny wiatr na Dolnym Śląsku – straż pożarna interweniowała w regionie blisko 350 razy. Prądu pozbawieni są m.in. mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do 20.00 – informuje wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
Do godziny 14.50 na terenie powiatu świdnickiego strażacy interweniowali 7 razy. W Olszanach pochylone drzewo zagrażało sąsiedniemu budynkowi mieszkalnemu. Z kolei na ulicy Sportowej w Świdnicy drzewo runęło na drogę, niszcząc przy tym ogrodzenie terenu OSiR oraz stojącą przy jednym z boisk wiatę dla zawodników. Strażacy wzywani byli także na ulicę Strzegomską w Świebodzicach, do Szymanowa, Bronówka, Gogołowa oraz w okolice Bojanic.
/mn/

![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-238x178.jpg)
![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)