Strona główna Wydarzenia Top 6 najpiękniejszych lasów w Polsce i na świecie

Top 6 najpiękniejszych lasów w Polsce i na świecie

0

Zazwyczaj niedocenione przez turystów piękne liściaste i iglaste lasy, wracają do łask turystów, którzy zmęczeni betonowymi miastami pragną obcować z naturą. Specjalnie z myślą o takich turystach przygotowaliśmy listę 6 najpiękniejszych lasów w Polsce oraz na świecie.

Krzywy Las w Nowym Czarnowie
Ten niezwykły las sosnowy został zasadzony w około 1930 roku, magia tego miejsca polega na zakrzywieniu pni, tuż przy gruncie, pod kątem 90 stopni. Las ten nie jest naturalnym tworem matki natury, a dziełem człowieka. Prawdopodobnie użyto specjalnych obciążników, których zadaniem było nadanie drzewom tego niezwykłego wyglądu. Inna teoria powstania tego lasu mówi o obcięciu młodego drzewka, tak aby została tylko jedna gałązka boczna, która przekształciła się w główny pień. Nie są natomiast do końca znane intencje takiego działania, mówi się, że tak uformowane sosny miały służyć w celach stolarskich (np. do budowy sani).

Puszcza Białowieska
Wspaniałe miejsce dla każdego mieszczucha, który chce odpocząć od miejskiego zgiełku. Znajduje się tuż przy granicy Polsko – Białoruskiej. Puszcza zaskakuje intensywnymi zielonymi kolorami, różnorodnością drzew i roślinności. W puszczy jest okazja do zobaczenia żyjących na wolności Żubrów oraz gatunków niewystępujących w innych miejscach Polski. W Lesie zobaczymy jedne z najstarszych gatunków drzew dębowych, które zostały objęte ochroną jako pomniki przyrody.

Lasy Karkonoszy
W naszym zestawieniu nie może zabraknąć Parku Narodowego Karkonoszy – zadziwia nie tylko pięknymi widokami na góry, ale także różnorodnością flory. W Karkonoszach możemy wyróżnić kilka pięter płatów lasów w zależności od wysokości, na której się znajdują. Doskonałą okazją, aby poznać ten las od podszewki, aż po czubki drzew jest spacer w chmurach. Czechy zbudowały specjalny kompleks edukacyjno – widokowy dla turystów niedaleko miejscowości Janské Lázně, który warto odwiedzić chodząc ścieżkami Karkonoszy.

Aleja baobabów (Madagaskar)
Odwiedzając Madagaskar, nie można, nie zobaczyć alei Baobabów z gatunku Grandidiera. Te potężne drzewa żyją w niespotykanym nigdzie indziej skupisku. Średnia obwodu Baobabu wynosi 8 m, a wysokość dochodzi nawet do 30 metrów. Niestety nie można określić dokładne wieku tego gatunku, ze względu na brak specyficznych słoi, które powstają z biegiem lat u innych drzew.

Las bambusowy (Japonia)
Bambus jest uważany za najszybciej rosnącą rośliną na świecie, pędy bambusa potrafią w ciągu doby zwiększyć swoją wysokość o nawet 100 cm. W Japońskim lesie bambusowym zobaczymy pędy rosnące jeden przy drugim, dając klaustrofobiczne wrażenie dla turystów idących wyznaczoną ścieżką. Całą ścieżkę można pokonać w około 30 minut, najlepiej udać się tam na przełomie czerwca i lipca we wczesnych godzinach rannych, aby uniknąć tłumów podczas spaceru.

Bory Tucholskie
Ten słynny już las w Polsce, sprawi, że dowiesz się co to jest prawdziwy relaks. Wysokie drzewa sosnowe, a także przylegające do borów jeziora sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni odpoczynek. Jeśli jesteście grzybiarzami, koniecznie odwiedźcie ten las, w czasie jesieni – jest powszechnie wiadome, że występują w nim szlachetne borowiki oraz inne rzadko spotykane gatunki grzybów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejni kierowcy stracili prawa jazdy
Następny artykułOdcięte głowy, domalowane swastyki. Wyborcze banery na celowniku