Strona główna 112 Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

1

W miniony weekend policja zatrzymała trzech kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista miał na liczniku 123 km/h.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tylko w ciągu tego weekendu, tj. 28-29 września, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 60, 33 oraz 29 lat, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rekordzistą okazał się 60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. – 29 września na terenie gminy Świdnica, mężczyzna kierujący pojazdem marki Nissan na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę, miał na liczniku 123 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h.  Pozostałych dwóch kierujących zatrzymanych zostało na terenie miasta Żarowa, mężczyźni przekroczyli dozwoloną prędkość o 51 km/h i 53 km/h – wylicza Ząbek.

Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBlady występ LKS-u i wysoka porażka
Następny artykułTop 6 najpiękniejszych lasów w Polsce i na świecie