Strona główna Wydarzenia Tani kurier: przesyłki standardowe i niestandardowe

Tani kurier: przesyłki standardowe i niestandardowe

0

Usługi kurierskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno osób zamawiających, jak i wysyłających paczki. Reguła ta dotyczy również przedsiębiorstw. Nic dziwnego: to rozwiązanie wygodne i atrakcyjne cenowo, także ze względu na panującą na tym polu konkurencję. W większości przypadków godzina doręczenia możliwa jest do określenia w obrębie ram czasowych, co zwalnia adresata z obowiązku wyczekiwania na dostawę. Jeśli zaś chodzi o same paczki, przesyłki kurierskie pozwalają na przesłanie różnego rodzaju produktów, także tych o niestandardowym gabarycie.

1. Przesyłki standardowe
2. Przesyłki niestandardowe
3. Przesyłki zagraniczne i paletowe

Dostępne na rynku usługi kurierskie mają regulaminy skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić bezproblemowe dostarczenie różnych produktów.

Przesyłki standardowe
Podstawą oferty każdej z firm są przesyłki kurierskie standardowe. To wariant tańszy i popularniejszy od paczek nietypowych, ze względu na łatwość przygotowania i transportu. Wystarczy zaopatrzyć się w pudełko o odpowiednim wymiarze. Regulaminy przesyłek standardowych poszczególnych firm kurierskich dotyczą pakunków o ostatecznym kształcie prostopadłościanu, poza ramy którego nie powinien wystawać żaden dodatkowy element. Maksymalne wymiary oraz waga paczki są ściśle określone i przekładają się na cenę.

Firmy kurierskie tę szczególnego rodzaju „rozmiarówkę” ustalają na różnym poziomie: najczęściej określają górną granicę wagi, najdłuższy wymiar oraz nieprzekraczalną sumę wszystkich trzech wymiarów. Paczki standardowe z reguły mogą osiągać do 35-70 kg, w zależności od firmy. To duża różnica, dlatego też przed wyborem konkretnej oferty dobrze jest skorzystać z porównywarek najpopularniejszych doręczycieli, takich jak na przykład: tanikurier.com. W niektórych firmach kurierskich przesyłką standardową jest również koperta. Co ciekawe, w przypadku większości firm przesyłką standardową mogą być opony samochodowe czy rower, jeśli tylko zostaną odpowiednio zapakowane.

Z dodatkowymi kosztami wiąże się nadanie przesyłek pobraniowych. Wówczas dobrze jest zweryfikować warunki, pod jakimi następuje szybki zwrot pobrania.

Przesyłki niestandardowe
Paczki nietypowe, o wymiarach przekraczających ustalone normy lub kształtach nieregularnych, mogą przybierać formę tuby cylindra, owalu lub okręgu. Szczególnym rodzajem jest także paczka zachowująca formę prostopadłościanu, spoza którego wystają jednak dodatkowe elementy. Niektóre firmy, choć niekoniecznie każdy najtańszy kurier, podejmują się transportu paczek łatwo przewracających się, o poruszającej się, luźnej zawartości, a także przesyłek, które ze względu na zawartość, wymiary lub kształt mogą doprowadzić do uszkodzenia innych paczek,

Przesyłki zagraniczne i paletowe
Przesyłki zagraniczne także mogą być klasyfikowane jako paczki standardowe lub niestandardowe. Nie zawsze jest to tani kurier, szczególnie w przypadku dużej nieregularności gotowego pakunku. Warto w takim przypadku sprawdzić, czy lepszą opcją nie jest skorzystanie z wariantu przesyłek paletowych. W taki sposób transportowane są duże sprzęty. Maksymalna objętość takiej paczki liczona jest w odniesieniu do palet o standardowych rozmiarach i obejmować kilka takich modułów. Przewoźnik wskazuje wówczas na maksymalne wymiary i nieprzekraczalną wagę, dokładnie tak jak w przypadku wyżej omawianych paczek.

Przesyłki kurierskie to rozwiązanie wygodne i bezpieczne, godne zainteresowania nawet wówczas, gdy rzecz przygotowana do nadania nie mieści się w standardowym opakowaniu. Porównanie ofert pozwala wybrać opcję najkorzystniejszą cenowo.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułElektronika i hip-hop czyli Meek, Oh Why? i CNVRS w sobotę w Klubie Bolko
Następny artykułPrzedwyborcza prognoza dla okręgu wałbrzyskiego: remis między PiS a opozycją