Strona główna Temat dnia Świeżo palona kawa z okolic Świdnicy. Palarnia Blend już otwarta!

Świeżo palona kawa z okolic Świdnicy. Palarnia Blend już otwarta!

0

Tuż za Świdnicą, a dokładnie w Pszennie powstała pierwsza lokalna palarnia kawy. Właścicielem Palarni Blend jest Paweł Żyłka, prawdziwy pasjonat świeżo palonej kawy. O pomyśle na biznes, bogatej ofercie, rzemiośle i miłości do aromatycznych ziaren kawy, a także ekologii opowiada w wywiadzie.

Skąd pomysł na biznes?
Pracowałem za granicą zarówno w kawiarniach, jak i w dużej palarni. Złapałem bakcyla, kawa jest moją wielką pasją, którą chcę się dzielić z innymi. Palenie kawy jest pracą rzemieślniczą, opierającą się przede wszystkim na doświadczeniu i dużej ilości treningu.

Palarnia Blend – skąd pomysł na nazwę?
Blend to mieszanka a kawa jest mieszanką pasji wielu ludzi. Zanim pojawi się w filiżance musi przejść bardzo długą drogą i bez pasji do niej zdecydowanie nie byłoby to możliwe. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego łańcucha – zamykając w każdej paczce tyle serca, ile tyle możemy.

Co takiego wyjątkowego jest w kawie i czy jest droga?
Staramy się by była dostępna dla każdego – ceny za 250g zaczynają się już od 20 złotych. Mnie osobiście najbardziej fascynuje różnorodność smaku i gdy próbuję czegoś nowego jest to dla mnie swoista podróż w nieznane. Moja praca polega na wybieraniu najlepszych zielonych ziaren i pokazywaniu danej kawy z jak najlepszej strony. Najlepsza jest świeża – tak jak najlepszy jest chleb z piekarni, tak i tutaj aromat z czasem bywa ulotny. Początkujących kawoszy najbardziej szokuje fakt, że kawa jest owocem. W dodatku jedynym owocem, w którym jesteśmy bardziej zainteresowani pestką a nie słodkim miąższem.

Czy jest coś co Was wyróżnia na tle innych?
Zdecydowanie tak! Stawiamy na rozwiązania ekologiczne, jako jedyna palarnia w Polsce mamy w ofercie torby biodegradowalne – wraz z nalepkami bio, wentylami w torbach oraz nasze karty informacyjne nadrukowane są na papierze pochodzącym z recyklingu. Ponadto współpracując z kawiarniami staramy się wykorzystywać potencjał opakowań wielorazowego użytku. Zmiany klimatu to już nie jest sprawa kilku ekologów, a nas wszystkich. Chcemy chociaż spróbować z tym walczyć.

Gdzie można kupić Waszą kawę?
Przyjmujemy zamówienia on-line: www.palarniablend.pl; przez Facebooka i Instagram @palarniablend; mailowo: [email protected] oraz telefonicznie: 609161778. Odbiór lokalny w Pszennie, ul. Wrocławska 3 – kwiaciarnia Bratek oraz prowadzimy sprzedaż wysyłkową. W miarę rozwoju współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami – będziemy dostępni stacjonarnie na półkach. Póki co mamy fajną obniżkę do niedzieli 22.09 włącznie -15% z kodem: START15. Gorąco polecamy!

/Tekst i zdjęcia: Palarnia Blend/
/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPięciolecie zespołu Krukowianie
Następny artykułMamy zapraszają na Tydzień Bliskości