Strona główna 0_Slider Rowerowy rajd w Dzień bez Samochodu

Rowerowy rajd w Dzień bez Samochodu [FOTO]

0

Kilkaset osób wzięło udział w świdnickim rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Po starcie znad zalewu Witoszówka i pokonaniu około 8-kilometrowej trasy cykliści dotarli na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie do godziny 14.00 potrwa rodzinny piknik.

Na wszystkich gości pikniku czeka wiele atrakcji, m.in.: gry zabawy dla dzieci na dmuchanych zamkach, ogródek warzywny, stanowisko symulacyjne – „alko i narko Google”, szkołę ratownictwa medycznego (nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cholesterolu i poziomu cukru), znakowanie rowerów na wypadek kradzieży, prezentację alternatywnych środków transportu (segway, hulajnoga, ryksza itp.), konkurs sprawnościowy pojazdami elektrycznymi, akcje „Bezpieczny senior na spacerze” i „Senior na rowerze”, nordic walking, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”, społeczną akcję „Odblask to nie obciach”, czyli promowanie nawyku noszenia odblasków.

Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, trwającego od 16 do 22 września. Oprócz rowerowego rajdu i pikniku, dla mieszkańców przygotowano także szereg konkursów i akcji promujących alternatywne środki transportu. Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest Dzień bez Samochodu, obchodzony 22 września.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułStrajk klimatyczny w wersji light. Wykłady ekologiczne w II LO
Następny artykułDworczyk na konferencji Schetyny. Kampania wyborcza w Świdnicy [VIDEO]