Strona główna 0_Slider Remontują świdnicki odcinek linii kolejowej do Sobótki i Wrocławia

Remontują świdnicki odcinek linii kolejowej do Sobótki i Wrocławia [FOTO]

11

16 września ruszyły prace związane z remontem linii kolejowej prowadzącej z głównego świdnickiego dworca w kierunku stacji Świdnica Przedmieście. Roboty mają związek z rewitalizacją trasy do Sobótki i Wrocławia.

fot. Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Remont prowadzony jest na łącznicy kolejowej prowadzącej ze stacji Świdnica Miasto do Świdnica Przedmieście i ma potrwać do listopada 2019 roku. W ramach robót wymieniona zostanie konstrukcja podtorza, podkłady kolejowe oraz szyny.

Prace realizowane są w ramach wartej blisko 200 mln złotych rewitalizacji kolejowej trasy nr 285 ze Świdnicy, przez Sobótkę, do Wrocławia. Po zakończeniu inwestycji, pociągi będą mogły poruszać się na tym odcinku z prędkością 80-100 km/h. W pierwszej kolejności (do 10 grudnia 2019) wykonany ma zostać fragment od stacji Świdnica Miasto do Sobótki Zachodniej w celu zapewnienia dojazdu pociągów towarowych do podślężańskich kamieniołomów, zaś następnie zmodernizowany zostanie odcinek łączący Sobótkę z Wrocławiem. Ostateczny odbiór inwestycji ma nastąpić do 30 grudnia 2020 roku.

Realizacja prac na terenie Świdnicy wiąże się z przeniesieniem ruchu pociągów towarowych na odcinek Świdnica Przedmieście – Świdnica Kraszowice. – Spowoduje to zwiększoną ich liczbę na dwóch przejazdach kolejowych przy ulicy Kraszowickiej. Prosimy więc kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie miasta – apeluje Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Poprzedni artykułChemicy z II LO ponownie wśród najlepszych na Dolnym Śląsku
Następny artykułPotrącił 17-latka na przejściu dla pieszych