Strona główna 112 Policjanci w ZUS-ie rozmawiają z seniorami o bezpieczeństwie

Policjanci w ZUS-ie rozmawiają z seniorami o bezpieczeństwie

0

W kościołach, domach opieki, klubach seniora policjanci wielokrotnie prowadzili akcje, uświadamiające seniorów o zagrożeniu, jakim są oszuści, podszywający się pod funkcjonariuszy, urzędników i fachowców, by okraść ich z oszczędności. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrocławiu wyszli z nową inicjatywą, polegającą na okresowym funkcjonowaniu punktów konsultacyjnych w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Do akcji przyłączyli się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wychodzą z nową inicjatywą, polegającą na okresowym funkcjonowaniu punktów konsultacyjnych w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 16 i 18 września w placówce ZUS-u w Świdnicy funkcjonariusze  rozmawiali  z odwiedzającymi urząd osobami przede wszystkim o problematyce związanej z przestępstwami na tzw. “wnuczka” oraz “policjanta”, a także  o problemach dnia codziennego. Policjanci będą dyżurować jeszcze 20 września.

Działania oparte są o Porozumienie zawarte między Komendantem Głównym Policji, a Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli. Funkcjonowanie punktów konsultacyjnych jest elementem akcji profilaktycznej pn. ”Porozmawiaj w ZUS-ie o bezpieczeństwie” w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Wzorowy Senior” – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./