Strona główna Temat dnia Nowoczesne wnętrze – jak to zrobić?

Nowoczesne wnętrze – jak to zrobić?

0

Co zrobić, żeby wnętrze mieszkania było stylowe oraz ciekawe? Czasami wystarczy pomyśleć jedynie o kilku detalach, które zmienią cały wystrój.

Wyposażenie mieszkania jest ważną kwestią, każdy z pewnością chce, żeby wnętrze było efektowne, funkcjonalne oraz cieszyło nasz wzrok. Wybierając wyposażenie musimy na początku uzgodnić, w jakim stylu zamierzamy udekorować mieszkanie. Wybrane dodatki posłużą nam przez kolejnych kilka lat, dlatego warto dobrze sprawę przemyśleć. Jeżeli stwierdzimy, że nasze mieszkanie stało się smutne lub znudził nam się jego dotychczasowy wygląd, możemy pomyśleć o jakiejś zmianie. Nie musi to być duży remont lub wymienianie wszystkich mebli, należy rozpocząć do niewielkich drobiazgów, które zmienią bardzo dużo. W marketach meblowych możemy znaleźć różne komplety mebli wypoczynkowy, tanie krzesła, które dodadzą wyrazu pomieszczeniu, czy leżaki, które będą ciekawym dodatkiem w aranżacji wnętrza.

Obecnie bardzo wielu ludzi rezygnuje z zakupu gotowych kompletów mebli i wybiera różnorodną aranżację. Dzięki temu nasze pomieszczenie nie będzie monotonne, nabierze oryginalności i charakteru. Samodzielna aranżacja to także radość i satysfakcja, że mogliśmy zrobić coś po swojemu i w sposób w jaki nikt inny by nie pomyślał. Dziś modne jest również naprawianie i odnawianie starych mebli. Powinniśmy odszukać w piwnicy, czy nie mamy takich mebli jak regał, toaletka kosmetyczna, ława, hokery bądź stołki, które zagwarantują pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Idealnie lakierowane oraz odrestaurowane mogą być wspaniałą ozdobą. Dodatkowo potrafią przywołać miłe wspomnienia z dawnych lat.

Kolejnym pomysłem na zmianę wystroju w mieszkaniu jest zmiana aranżacji ścian. Z reguły decydujemy się na ściany malowane farbami, jednak w obecnej chwili niezwykle popularne są też tapety. Dawniej tapety na ścianach były w każdym domu. W sklepach jest ogromny asortyment tapet w różnorakich fakturach i barwach. Fajnym pomysłem są na przykład tapety ze zdjęciem. Dobierając tapetę pamiętajmy, żeby pasowała do pozostałych elementów w pomieszczeniu. Jeśli wolimy pomalować ściany, to tu również mamy spore pole do działania. Można na ścianie namalować rysunki albo przykleić specjalne naklejki ze wzorami czy napisami.

Innym pomysłem na zmianę wyglądu w pomieszczeniach jest zmiana oświetlenia. W zastępstwie żyrandoli, można zainstalować oświetlenia boczne, które przymocowujemy na ścianach za pomocą kinkietów. Świetnym rozwiązaniem są również unikalne stojące lampy, które kupić można w różnych wariantach. Pamiętajmy również o oknach. Jeśli posiadamy firany, to możemy je zdjąć i zainstalować oryginalne rolety lub żaluzje.

W naszych aranżacjach pomyślmy również o kwiatach. Rośliny nadają mieszkaniu uroku i ładnego zapachu. Oprócz zastosowania dekoracyjnego, pełnią także praktyczną funkcję w każdym domu. Rośliny wzbogacają dom w tlen, jak również stabilizują wilgotność. Koncepcji na aranżację mieszkania jest całkiem sporo. Należy jedynie pobudzić swoja wyobraźnię.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZostań twarzą kalendarza! Dochód wesprze schronisko dla zwierząt
Następny artykułMistrzostwa Polski Młodych Koni w Morawie