Strona główna 112 Niewybuch w lesie pod Bojanicami

Niewybuch w lesie pod Bojanicami

1

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne to w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. W środę na niewybuch natknięto się w lesie pod Bojanicami.

fot. Bartłomiej Boncol/Nadleśnictwo Świdnica

25 września otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odnalezienia przedmiotu przypominającego granat. Na miejsce został wysłany patrol, który zweryfikuje, z czym mamy do czynienia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W zależności od ich ustaleń podjęta zostanie decyzja w sprawie wezwania saperów.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne. W  przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję – przypomina Ząbek.

/mn/