Strona główna 112 Niewybuch na drodze gruntowej

Niewybuch na drodze gruntowej

0

W niedzielne przedpołudnie na terenie gminy Strzegom podczas spaceru jeden z mieszkańców natknął się na niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowali saperzy.

Zgłoszenie dotyczące odkrycia niewybuchu na jednej z dróg gruntowych wpłynęło do służb 8 września, około godziny 10.50. Według policyjnych ustaleń miał to być pocisk artyleryjski o długości 30 cm z czasów II wojny światowej. – Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niebezpieczne znalezisko – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Na miejsce skierowano saperów z Głogowa, którzy około godziny 13.30 wywieźli niebezpieczne znalezisko.

Tego typu znaleziska, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości pomimo upływu lat nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – dodaje Ząbek.

Apeluje przy tym, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułCiepłownicy pracują. Nie będzie ciepłej wody