Strona główna 0_Slider Marsz dla życia i rodziny przeszedł przez Świdnicę

Marsz dla życia i rodziny przeszedł przez Świdnicę [FOTO]

12

Kilkaset osób uczestniczyło w Marszu dla Życia i Rodziny, który dzisiaj przeszedł ulicami miasta. Wcześniej uczestnicy uczestniczyli w mszy św., odprawionej w świdnickiej katedrze.

Hasłem tegorocznego wydarzenia organizowanego przez Fundację Małżeństwo i Rodzina będzie “Rodzina szkołą życia”, nawiązując do rozpoczętego niedawno nowego roku szkolnego. – Chcemy zwrócić uwagę na element wychowawczy każdej rodziny. Rodzina uczy i każdy członek rodziny, a szczególnie starsi – rodzice czy dziadkowie – mają decydujący wpływ na wychowanie, kształtowanie postaw, ale także na przekazywanie wiedzy dzieciom. Sami również się uczymy, jak być małżonkiem, rodzicem, dziadkiem. To hasło jest wieloaspektowe i bardzo bogate – podkreśla współorganizatorka marszu, Justyna Dochniak, w rozmowie z “Gościem Świdnickim”.

Marsz przeszedł z pacu św. Jana Pawła II ulicami Długą, Wrocławską, 1 Maja, Bohaterów Getta, przez Rynek i dalej ulicą Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa. W marszu uczestniczył biskup świdnicki Ignacy Dec, któremu towarzyszyli posłowie ubiegający się o reelekcję w październikowych wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

Na zakończenie uczestnicy przemarszu mogli wziąć udział w “Szkole Rodziców” – cykl spotkań o prawach rodziców w szkole. Pierwsze prowadzi Jan Pospieszalski.

/opr. red./
Zdjęcia Michał Nadolski