Strona główna 112 Jechał 101 km/h w terenie zabudowanym

Jechał 101 km/h w terenie zabudowanym

7

Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Poza mandatem i punktami karnymi kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Na terenie Świdnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali 28-letniego kierującego samochodem osobowym marki KIA , który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna jechał z prędkością aż 101 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych oraz – co chyba najbardziej dotkliwe– stracił prawo jazdy na 3 miesiące – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Przypomina przy tym, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUKS Judo zaprasza młodych fighterów na treningi
Następny artykułRuszają „Wojny podwórkowe”. Kreatywne warsztaty w wieży ratuszowej