Strona główna 0_Slider Gramy o zwycięstwo, siatkarki Polonii w wielkim finale!

Gramy o zwycięstwo, siatkarki Polonii w wielkim finale!

0

Świetnie spisują się młode zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica podczas pierwszego turnieju w ramach dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki im. Tadeusza Ząbka. W ten weekend do rywalizacji przystąpiły kadetki, a dziś rozegrane zostaną już mecze o konkretne miejsca. 

Sportowa walka odbywa się na terenie dwóch hal sportowych przy ulicy Pionierów. Na starcie oglądamy osiem drużyn z aż 4 województw (dolnośląskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i śląskie). Oprócz dwóch drużyn gospodarzy – MKS-u Polonia Świdnica na parkiecie prezentują się siatkarki: AZS-u AWF Wrocław, Chełmca Wodociągi Wałbrzych, MMKS-u Kłodzko, Chemika Police, MKS-u Kalisz i KPKS-u Halemba.

Kadetki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica występują w pierwszoplanowych rolach. Podopieczne Macieja Leńskiego wygrały w grupie wszystkie spotkania i dziś powalczą o najwyższy stopień podium. Biało-zielone rozpoczęły od wygranej 2:1 z AZS-em Eco Uni Opole, a następnie przyszedł czas na triumf w wymiarze 3:0 nad Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Na koniec fazy grupowej gospodynie pokonały 2:1 Energę MKS 17 Kalisz. Zwycięstwo w grupie oznacza grę o pierwszą lokatę na zakończenie turnieju. Naszymi rywalkami będą przedstawicielki AZS-u AWF Wrocław. Decydujący bój rozpocznie się o godz. 11.00 w Hali Pionierów (Park Centralny).

Plan niedzielnych meczów o miejsca:

9.30 – mecz o 7. miejsce: MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MMKS Kłodzko (Pionierów – Ekonomik)

9.30 – mecz o 3. miejsce: AZS ECO Uni Opole – SMS Police (Pionierów – Park Centralny)

11.00 – mecz o 5. miejsce: Energa MKS 17 Kalisz – MKS Polonia II Świdnica (Pionierów – Ekonomik)

11.00 – mecz o 1. miejsce: MKS Polonia I Świdnica – AZS AWF Wrocław (Pionierów – Park Centralny)

W kolejny weekend odbędzie się druga część IX Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki im. Tadeusza Ząbka. Wtedy to na placu gry zmierzą się drużyny w kategoriach juniorek i młodziczek.

Młodziczki – lista drużyn:
1. AZS AWF Wrocław
2. Setbol Oświęcim
3. UKS Śmigiel
4. SMS Żywiec
5. Olimpia Jawor
6. NTS Nysa
7. MKS Polonia I Świdnica
8. MKS Polonia II Świdnica

Juniorki – lista drużyn:
1. UKS Trzynastka Zielona Góra
2. AZS AWF Wrocław
3. Setbol Oświęcim
4. MKS Polonia Świdnica

/MDvR/

Poprzedni artykułNieznaczna porażka Szarych Wilków na inaugurację sezonu
Następny artykułZdrowa żywność