Strona główna 112 Działkowiczu, nie daj się okraść!

Działkowiczu, nie daj się okraść!

0

Świdniccy policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych, altanek działkowych o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o zachowanie „sąsiedzkiej czujności”. Okres letnio-jesienny sprzyja kradzieżom w tego typu miejscach.

Warto pamiętać przysłowie, że „okazja czyni złodzieja”. Przestępcy bez skrupułów kradną pozostawione na działkach wartościowe rzeczy.  Przypominamy, że najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie swojej własności, ponieważ to najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci w codziennej służbie podejmują działania mające na celu ograniczanie tych zjawisk, jednak najważniejsze jest zaangażowania samych działkowców w bezpieczeństwo swojego mienia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dlatego apelujemy do działkowców:

Dokonujcie częstych kontroli działek swoich i sąsiadów
Interesujcie się nieznanymi samochodami, które parkują w okolicy, zapisujcie ich numery rejestracyjne, a uwagi przekazujcie do najbliższej jednostki policji lub dzielnicowego
Zadbajcie o bezpieczeństwo waszego mienia pozostawionego w altanach, domkach letniskowych poprzez zakładanie solidnych zamków w drzwiach, montaż okiennic i wzmocnienie ościeżnic, jeśli mamy możliwość warto zamontować oświetlenie altanki na czujnik ruchu.
Po pracy umieszczajcie narzędzia w zabezpieczonych schowkach

Poprzedni artykułPoliczą wiernych w kościołach
Następny artykułBiało-zieloni piłkarze walczą o kolejne punkty [RELACJA LIVE]