Strona główna Sport Piłka ręczna Dla kogo puchary w turnieju Świdnica Cup?

Dla kogo puchary w turnieju Świdnica Cup?

0

35 zespołów z Polski, Czech, Niemiec i Holandii stanęło w szranki 8. Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Świdnica Cup. Zwycięzców poznaliśmy po trzech dniach zaciętej rywalizacji w czterech halach w Świdnicy i Witoszowie. Puchary za zwycięstwo pojechały w czterech różnych kierunkach – do Legnicy, Wrocławia (Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej), Łodzi i niemieckiego Cottbus!

Turniej od 29 sierpnia do 1 września odbywał się w czterech halach w Świdnicy i Witoszowie. Młodzi szczypiorniści rozegrali w sumie ponad 120 meczów. Były wielkie emocje, szalona radość zwycięzców i smutek pokonanych. Co najważniejsze wszyscy bawili się doskonale i zabrali do domów dobre wspomnienia i bagaż sportowych doświadczeń.

W najmłodszej kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazała się Siódemka Miedź Legnica. Na drugiej lokacie finiszowali Czarni Olecko, a na trzeciej Handball II Piotrków Trybunalski. Młodziutkie zespoły ŚKPR-u Świdnica (trenerzy Tomasz Christ i Krzysztof Terebun) zameldowały się na siódmym i ósmym miejscu. W turnieju młodzików triumfowała Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej w składzie kadry znaleźli się wychowankowie ŚKPR-u (aktualnie APR Świdnica). Druga lokata przypadła APR-owi Zawadzkie, a trzecia Handball I Piotrków Trybunalski.

W najliczniejszej i mocno obsadzonych zawodach juniorów młodszych zwyciężyła Anilana Łódź. Druga lokata przypadła Gwardii Opole, a trzecia MKS-owi MOS Wrocław. Przebudowywany po przejściu kilku zawodników do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lubinie zespół ŚKPR-u (trener Wiesław Iwanio) zajął dziewiąte miejsce. Wreszcie w turnieju juniorów najbardziej okazały puchar wywalczył LHC Cottbus, przed dwoma drużynami MKS MOS Wrocław. Świdniczanie pod batutą trenera Patryka Dębowczyka okazali się bardzo gościnni i zamknęli stawkę pięciu drużyn.

Głównym organizatorem turnieju był Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, SP 1 i SP 105 w Świdnicy.