Strona główna Kultura „Chopin-bez granic” także w Świdnicy

„Chopin-bez granic” także w Świdnicy

0

Dolnośląskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina na przełomie września/października 2019 r. zaprasza na festiwal muzyczny „Chopin- bez granic”. Jeden z koncertów zaplanowano w świdnickim Kościele Pokoju.

Festiwal skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, melomanów oraz pasjonatów muzyki poważnej i będzie miał zasięg regionalny. Koncerty przewidywane są w czterech miejscach – w kościele Rzymskokatolickim pw. św. Wojciecha we Wrocławiu, sali Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, Kościele Pokoju pw. Św. Trójcy w Świdnicy oraz na Zamku Topacz w Ślęzie.

Usłyszymy dzieła Chopina w różnych opracowaniach oraz utwory innych kompozytorów takich jak Stanisław Moniuszko czy Ignacy Jan Paderewski.

Wykonawcami będą profesjonalni muzycy z regionu, stanowiący rewelacyjną wizytówkę Dolnego Śląska- Magdalena Wachowska-mezzosopran, Zuzanna i Maciej Batorowie- organy, Marcin Król-trąbka, Karol Lipiński-Brańka-skrzypce, Tomasz Marut-fortepian, Mateusz Marut-skrzypce, Michał Michalski-fortepian, Iwona Sukienik- fortepian, Michał Daniel Bąk-gitara, kwartet L’Opera oraz gość specjalny finałowego koncertu – światowej sławy pianista – Karol Radziwonowicz.

Koncert w Świdnicy będzie drugim z czterech całego cyklu festiwalowego „Chopin-bez granic” i odbędzie się 27 września o godz. 18:30 w Kościele Pokoju pw.św.Trójcy pl.Pokoju 6. Koncert realizowany jest dzięki współpracy z Fundacją Dobrej Muzyki ze Świdnicy.

Wystąpią soliści i kameraliści Magdalena Wachowska – mezzosopran, Tomasz Marut – fortepian, Karol Lipiński-Brańka – skrzypce, Iwona Sukienik -fortepian.

W programie usłyszymy dzieła Fryderyka Chopina w tradycyjnej wersji jak i w transkrypcjach, jak również utwory Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego czy Sergiusza Rachmaninova.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji PZU.

/opr. red./

Poprzedni artykułByli kompletnie pijani, krzyczeli na mszy. Dzisiaj trafią do prokuratury
Następny artykułFotogaleria czytelników. Czekamy na zdjęcia!