Strona główna 0_Slider Będzie się działo. Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej!

Będzie się działo. Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej!

0

Galeria Świdnicka po raz kolejny będzie gościć uzdolnionych pięściarzy z Polski i kilku krajów europejskich. W dniach 28-29 września odbędzie się już po raz trzynasty Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wiesława Rudkowskiego. 

Jak zawsze na kibiców czeka spora dawka emocji sportowych. Na liście startowej znajduje się już obecnie około 80 zawodniczek i zawodników z Dolnego Śląska, całego kraju, a także z Czech, Niemiec, Włoch i Ukrainy – tłumaczy Mariusz Kuc ze Stowarzyszenia Boks Polonia Świdnica, które jest organizatorem całego przedsięwzięcia.

Pięściarskie zmagania trwać będą przez dwa dni, a uczestnicy rywalizować będą na terenie Galerii Świdnickiej. – W sobotę, 28 września w godzinach 9.00 – 10.00 przeprowadzone będą w Hotelu Sportowym oficjalne badania i ważenie zawodników. Początek walk pokazowych w Galerii Świdnickiej w sobotę o 15.00, a oficjalne otwarcie imprezy nastąpi godzinę później. W niedzielę odbędzie się dokończenie turnieju (10.30 – 13.00) – dodaje Mariusz Kuc, będący na co dzień trenerem świdnickich pięściarzy.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas XII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wiesława Rudkowskiego wzięło udział około 100 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Ukrainy i Włoch. Na starcie nie zabrakło oczywiście gospodarzy – pięściarzy Boks Polonii Świdnica, którzy spisali się na medal. Drugie miejsca zajęli Damian Wis i Kuba Sternalsky. Zwycięzcami swoich kategorii wagowych i wiekowych zostali natomiast Wiktoria Lulek, Kuba Szczypiński, Daniel Mizera oraz Grzegorz Dwornik. Środowisko bokserskie przyłączyło się jednocześnie do akcji pomocy 33-letniemu świdniczaninowi Arturowi Klai.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidniccy uczniowie w finale debaty oksfordzkiej
Następny artykułKto przygarnie kociaki?