Strona główna 0_Slider 2 kilogramy marihuany trzymał w stodole

2 kilogramy marihuany trzymał w stodole [FOTO/VIDEO]

3

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę oraz posiadanie środków odurzających. W należącym do niego budynku gospodarczym odkryto ponad 2 kilogramów marihuany.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o uprawę oraz posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili susz roślinny koloru brunatno-zielonego, który min rozwieszony był na sznurach pod sufitem na pietrze budynku gospodarczego – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kilogramy marihuany. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń ponadto ujawnili także kilka porcji zbrylonej brązowej substancji, którą również poddano badaniom na testerze narkotykowym. Przeprowadzone badanie potwierdziło iż jest to haszysz – dodaje Ząbek.

Zatrzymany 30-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJechał slalomem, wydmuchał 2 promile
Następny artykułPod prąd przez plac Grunwaldzki [FOTO]