Strona główna 0_Slider Wyruszyli w drogę na Pol’and’Rock Festival miejskimi autobusami

Wyruszyli w drogę na Pol’and’Rock Festival miejskimi autobusami [FOTO/VIDEO]

56

Kilkadziesiąt osób wyruszyło w czwartkowy ranek na Pol’and’Rock Festival. Ze świdnickiego Centrum Przesiadkowego do Kostrzyna nad Odrą zabrały ich specjalne autobusy zorganizowane przez Urząd Miejski.

Tegoroczny festiwal Pol’and’Rock potrwa do 3 sierpnia. Szacuje się, że w tym czasie do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie nawet 250 tys. osób z całej Polski i Europy. Część z nich dotrze specjalnymi pociągami podstawionymi przez Przewozy Regionalne. Uruchomienie dodatkowych połączeń kolejowych nie było jednak takie pewne. Przewoźnik najpierw informował o rezygnacji z podstawiania specjalnych składów, po czym wycofał się z tej deklaracji po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego.

Wobec niepewnej sytuacji dotyczącej dojazdu do Kostrzyna nad Odrą, organizatorzy Pol’and’Rock Festival zaapelowali do uczestników o wzajemną pomoc w dotarciu na miejsce. W akcję włączyły się samorządy kilku województw, a także świdnicki magistrat wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.

W ramach pomocy ze strony miasta każdy uczestnik festiwalu mógł pojechać specjalnym autobusem, który zapewnił miejski przewoźnik. Pozwoliło to chętnym z całego powiatu świdnickiego na bezpieczne dotarcie i powrót z Kostrzyna. Opłata za przejazd była symboliczna i wynosiła 20 zł w jedną stronę lub 40 zł w obydwie. W sumie we wspólnym wyjeździe ze Świdnicy wzięło udział 70 osób w wieku od 14 do 42 lat, natomiast wracać z festiwalu będzie około 107 osób. 

 

 

 

Tekst i foto: Artur Ciachowski