Strona główna 0_Slider W poniedziałek przed świdnickim sądem akcja “Ziobro musi odejść”

W poniedziałek przed świdnickim sądem akcja “Ziobro musi odejść”

15

Po jednorazowych akcjach w minionym tygodniu, trwa mobilizacja do ogólnopolskiego protestu przeciwko aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości. Do sprzeciwu mogą dołączyć świdniczanie.

Zdjęcie archiwalne

Nowoczesna Powiatu Świdnickiego zachęca: Świdnica – spotkajmy się pod Sądem! Akcja Demokracja w całej Polsce organizuje akcję Ziobro Musi Odejść. Spotykamy się także w Świdnicy pod Sądem na placu Grunwaldzkim w poniedziałek o godzinie 18.00, aby domagać się:
– dymisji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobro
– rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego
– pilnego, niezależnego śledztwa, które wyjaśni ataki na sędziów, płynące z ministerstwa sprawiedliwości.

W 2017 roku w Świdnicy wielokrotnie organizowane były protesty w obronie wolnych sądów. Wczoraj, podczas sesji Rady Miejskiej, kartki z żądaniami dymisji Zbigniewa Ziobry do swoich laptopów przykleili dwaj radni Nowoczesnej, Marcin Wach i Lech Bokszczanin, co spotkało się z krytyką radnych Wspólnoty Samorządowej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, dziennikarze Onetu ujawnili, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak oraz podlegli mu pracownicy zlecali i koordynowali akcje hejterskie, wymierzone w sędziów, sprzeciwiających się łamaniu konstytucji i zmianom w sądownictwie. Pojawiają się kolejne zapisy rozmów, wskazujące na znacznie szerzej zakrojone akcje niż pokazała to pierwsza publikacja.

Do tej pory nikt nie został ukarany. Wiceminister Piebiak złożył dymisję, pozostaje sędzią. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowach z prorządowymi mediami bagatelizuje rozmiary afery i nazywa ją “kłótnią w rodzinie”, próbując zrzucić cała odpowiedzialność na środowisko sędziowskie.

/red./