Strona główna 112 Ustawka przy “Ósemce” i kosiarka zakłócająca spokój. Interwencje straży miejskiej

Ustawka przy “Ósemce” i kosiarka zakłócająca spokój. Interwencje straży miejskiej

0

Od 2 do 8 sierpnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 184 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

4 sierpnia 2019 roku o godz. 15.35 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju w niedzielę przez osobę koszącą trawę kosiarką spalinową przy ulicy Sikorskiego 42. Zgłaszającego poinformowano, że w dni świąteczne można wykonywać taką pracę i nie wchodzi tu w grę zakłócanie spokoju. Pomimo tego faktu strażnicy poprosili koszącego trawę, aby przerwał pracę, gdyż jest to uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, którzy w tym dniu chcieli wypocząć. Prośba została spełniona.

4 sierpnia 2019 roku o godz. 16.20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie mieszkanki Świdnicy, która zaobserwował na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 8, grupę około 30 osób, które zdaniem zgłaszającej przygotowywały się do bójki. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej oraz dwa patrole Policji. Na widok nadjeżdżających radiowozów cała grupa rozeszła się w różnych kierunkach. Czy była to „ustawka” czy też inne spotkanie towarzyskie nie udało się ustalić.

5 sierpnia 2019 roku o godz. 1.52 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży drewnianych stempli z terenu budowanego hospicjum przy ulicy Leśnej. Na miejscu strażnicy ujęli sprawcę kradzieży drewna, a następnie przekazali go Policji.

6 sierpnia 2019 roku o godz. 11.36 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spalania odpadów z tyłu budynku przy ulicy Kątnej 6. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził tego zgłoszenia. Jednak już o godzinie 12.15, ten sam patrol zauważył podejrzane zadymienie w rejonie ulicy Pileckiego. W tym wypadku ujęto dwie osoby wypalające miedziane kable. Obu sprawców ukarano wysokimi mandatami.