Strona główna 0_Slider Trwają zapisy do udziału w Żarowskich Biegach Strefowych

Trwają zapisy do udziału w Żarowskich Biegach Strefowych

0

Po raz czwarty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek.

Głównym sponsorem sportowego wydarzenie jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” oraz projekt WSSE Aktywnie. Z okazji osiemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest-Park” już 22 września wszyscy miłośnicy będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych biegaczy na dystansie 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W tegorocznej edycji powstało dużo nowych kategorii. Po raz pierwszy w historii biegu osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach sklasyfikowani zostaną w “Żarowskiej piętnastce”.

Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zobaczymy na trasie małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Invest-Park” wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W ubiegłorocznych zawodach na dystansie głównym 10 km zwyciężył Marokańczyk Elasri Abderrahim z czasem 00:32,10. W kategorii pań najlepsza okazała się Krystyna Kolomiets z Ukrainy (00:39,20). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, który na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund.

Zapisy na portalu:
5km – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4923
10km – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4922

/Żarowskie Biegi Strefowe/