Strona główna Sport Piłka ręczna Trwa święto szczypiorniaka w Świdnicy

Trwa święto szczypiorniaka w Świdnicy

0

35 zespołów z Polski, Czech, Niemiec i Holandii stanęło na starcie ósmej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. Rywalizacja w czterech kategoriach toczy się w dwóch miejscowościach i czterech halach. Do Świdnicy i Witoszowa przyjechało w sumie około 600 młodych piłkarzy ręcznych!

Trzydniowe zawody rozpoczęły się dziś i potrwają do soboty, 31 sierpnia. Juniorzy rozgrywają swoje mecze w hali na osiedlu Zawiszów. Juniorzy młodsi grają w hali lodowiska, młodzicy w Witoszowie Dolnym, natomiast turniej chłopców odbywa się w sali gimnastycznej SP105 przy ulicy Saperów w Świdnicy. Ceremonia zakończenia Świdnica Cup odbędzie się około godziny 14.45 w hali na Zawiszowie.

Lista zgłoszeń jest bogata. Gospodarze – ŚKPR Świdnica reprezentowani są w kategorii chłopców, juniorów młodszych i juniorów. Wśród młodzików występuje natomiast Akademia Piłki Ręcznej Świdnica. Wśród zagranicznych gości festiwalu są: LHC Cottbus EV z Niemiec, HC TJ Nachod z Czech i po raz pierwszy zespół z Holandii – HandbalVereniging Tachos Waalwijk. O silną reprezentację polskiej młodzieżowej piłki ręcznej dbają: Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki, Ręcznej, Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej, Piotrków Handball Team, Żagiew Dzierżoniów, Olimp Grodków, TS Siemiatycze, Czarni Olecko, Siódemka Huras Legnica, EUCO UKS Dziewiątka Legnica, Czarni Olecko, ASPR Zawadzkie, Anilana Łódź, Pabiks Impact Pabianice, Bór Oborniki Śląskie, Gwardia Opole, MOS Wrocław, Pogoń Zabrze i Pałac Młodzieży Tarnów.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, SP 1 i SP 105 w Świdnicy. Partnerami technicznymi są sklepy marki Select i Hummel.

Terminarz – chłopcy: https://skprswidnica.pl/download/chlopiecsc19.pdf

Terminarz – młodzicy: https://skprswidnica.pl/download/mlodzik19sc.pdf

Terminarz – juniorzy młodsi: https://skprswidnica.pl/download/juniormlodszy19sc.pdf

Terminarz – juniorzy: https://skprswidnica.pl/download/juniorsc19.pdf

/ŚKPR/

Poprzedni artykułZachęcił świdniczan do sprzątania po czworonogach. 7-letni Olaf wyróżniony [FOTO]
Następny artykułWyniki meczów Pucharu Polski i pary III rundy!