Strona główna 0_Slider Trwa przebudowa sportowego zaplecza „Mechanika”

Trwa przebudowa sportowego zaplecza „Mechanika” [FOTO]

0

Do 31 sierpnia powinny zakończyć się prace przy modernizacji boiska Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Po ich zakończeniu „Mechanik” zyska obiekt lekkoatletyczny z bieżnią, skocznią, rzutniami oraz oświetleniem. Przebudowa pochłonie blisko 1,3 mln złotych.

W ramach modernizacji przy Zespole Szkół Mechanicznych powstaje nowoczesna, czterotorowa bieżnia o nawierzchni syntetycznej i długości 333,333m wraz z prostą sprinterską do biegu na 100 metrów i 110 metrów przez płotki. Powstaną tam także urządzenia lekkoatletyczne, takie jak rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku.

Teren bieżni i boiska będzie też w przyszłości oświetlany dzięki lampom umieszczonym na 4 masztach, natomiast istniejące boisko piłkarskie będzie nawadniane za pomocą systemu zraszania.

Realizacją modernizacji zainteresowana była tylko jedna firma – spółka Bud-Ziem z Pszenna, która zaproponowała realizację prac projektowych i budowlanych za 1 mln 288 tys. złotych, mieszcząc się zarazem w kwocie zarezerwowanej na ten cel przez świdnickie starostwo powiatowe.

/mn/

fot. Artur Ciachowski, mn

Poprzedni artykułPowalczyli z pierwszoligowym Grunwaldem
Następny artykułPożar w lesie pod Grochotowem