Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Trwa przebudowa przedszkola w Witoszowie Dolnym

Trwa przebudowa przedszkola w Witoszowie Dolnym

0

Trwają prace przy przebudowie budynku oświatowego w Witoszowie Dolnym 59 dla potrzeb przedszkola gminnego. Wymierną korzyścią będą nie tylko oszczędności na kosztach ogrzewania oraz poprawa warunków edukacyjnych i sanitarnych, ale przede wszystkim utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego dla 25 nowych dzieci.

Zakres robót obejmuje gruntowną przebudowę pomieszczeń w budynku oraz wykonanie nowych instalacji: wentylacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, niskoprądowej, a także nowych posadzek i tynków w całym obiekcie. Odświeżona zostanie również elewacja budynku. W wyniku przebudowy zmianie ulegnie układ wewnętrzny pomieszczeń, które zostaną dostosowane do obecnych potrzeb i przepisów techniczno-budowlanych. Wykonano już wszystkie roboty wyburzeniowe, a obecnie trwają prace związane z wykonaniem instalacji wod.-kan., elektrycznych i z wylaniem posadzek oraz budową ścian działowych – tłumaczy Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

W wyniku przebudowy w obiekcie powstaną 4 sale przedszkolne o łącznej powierzchni 242 m2 wraz z niezbędnym zapleczem socjalno-sanitarnym. Wykonawcą robót jest firma „THERM-BUD” z Wałbrzycha. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł, a planowane oddanie obiektu do użytkowania po przebudowie to koniec listopada 2019 roku, o czym dyrekcja przedszkola informowała rodziców dzieci uczęszczających do placówki w Witoszowie Dolnym już w czerwcu. Zadanie w całości realizowane jest z budżetu gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/