Strona główna 112 Trwa policyjna akcja “Sierpniowy weekend”

Trwa policyjna akcja “Sierpniowy weekend”

0

Podczas długiego, sierpniowego weekendu wiele osób zdecydowało się spędzić kilka dni wolnego poza domem, wybierając przy tym samochody jako środek transportu. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach o bezpieczeństwo podróżnych dba zwiększona liczba policjantów.

Już 14 sierpnia dolnośląscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania kontrolne, mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym, którzy w trakcie długiego sierpniowego weekendu przemierzać będą drogi naszego województwa. Funkcjonariusze pełnią służbę w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a podczas prowadzonych działań na rzecz bezpieczeństwa wykorzystają m. in. urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości. Akcja „Sierpniowy weekend” potrwa do niedzieli do późnych godzin wieczornych – mówi Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Mundurowi pojawią się na głównych ciągach komunikacyjnych, celem zapewnienia płynności ruchu. – Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, sposób przewozu dzieci, które powinny podróżować w fotelikach lub urządzeniach do tego przeznaczonych. Pod specjalnym policyjnym nadzorem znajdzie się również stan techniczny pojazdów, które poruszać się będą po dolnośląskich drogach – dodaje Ratajczyk. Zaznacza równocześnie, że kierowcy ignorujący obowiązujące przepisy, a w szczególności ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze, nie stosują pasów bezpieczeństwa i korzystają podczas jazdy z telefonów komórkowych, będą musieli liczyć się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy.

Jednak te wszystkie działania podejmowane przez mundurowych muszą iść w parze ze zdrowym rozsądkiem i rozwagą kierowców, aby mogły przynieść zamierzony efekt, czyli zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach oraz zminimalizować ilość zdarzeń drogowych. Ciężka praca dolnośląskich policjantów, którzy dyscyplinują „piratów drogowych”, nie przyniesie rezultatów, jeśli kierujący sami nie zadbają o własne bezpieczeństwo i nie przygotują się w odpowiedni sposób do podróży – zaznacza Ratajczyk.

/KWP Wrocław, opr. mn/