Strona główna Wydarzenia Żarów Szkoły z gminy Żarów przed pierwszym dzwonkiem

Szkoły z gminy Żarów przed pierwszym dzwonkiem

0

Remont dachu, odświeżanie sal lekcyjnych i sanitariatów, zakup nowych pomocy dydaktycznych oraz niezbędne naprawy w klasach. Kończą się prace, które prowadzone były podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów.

Jedną z większych inwestycji oświatowych prowadzonych na terenie gminy jest modernizacja dachu w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu. – Dach budynku szkoły w Zastrużu był już w bardzo złym stanie technicznym, a w niektórych miejscach dochodziło do przecieków. W ramach realizowanych prac przemurowane zostały kominy, wykonane nowe obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej, zamontowane rynny i rury spustowe, a cały dach pokryty nową dachówką ceramiczną. Prace, które rozpoczęliśmy w lipcu powinny zakończyć się w połowie września. Koszt inwestycji to kwota 94.976,21 złotych – mówi Piotr Neczaj z referatu inwestycji i dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Podczas wakacji w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wykonano niezbędne naprawy w klasach. Wymalowano ściany i sufity w dwóch klasach. Odnowiono także dwie sale lekcyjne, w których konieczne było zamontowanie nowych ościeżnic i drzwi. Odnowiono także hol szkolny przy wejściu do budynku szkoły. Wszystkie naprawy wykonane zostały przez pracownika szkoły – mówi Krystyna Waliszak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

W ramach wakacyjnych prac zrealizowanych w naszej szkole wykonaliśmy remont półpięter w ciągach komunikacyjnych oraz odświeżyliśmy sale lekcyjne – mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Prace remontowe zostały także zrealizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Ogrodowej, 1 Maja, Piastowskiej w Żarowie oraz Bajkowym Przedszkolu. W żarowskim przedszkolu trwa montaż wentylacji w kuchni oraz prace przy zaadaptowaniu tarasu na potrzeby sypialni dla dzieci.

Szkolne remonty w placówkach oświatowych finansowane były ze środków budżetu gminy Żarów.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPoplażowali, odpoczęli i naśmiecili. Koszmar wokół zbiornika Andrzej [FOTO]
Następny artykułDomagają się dymisji Zbigniewa Ziobry. Manifestacja przed sądem [FOTO/VIDEO]