Strona główna 0_Slider Świdniccy muzycy zagrali na Pol’and’Rock Festival

Świdniccy muzycy zagrali na Pol’and’Rock Festival [VIDEO]

0

Zakończył się jubileuszowy 25. Pol’and’Rock Festival, wypełniony koncertami, inspirującymi spotkaniami, warsztatami i innymi festiwalowymi wydarzeniami. W Kostrzynie nad Odrą pojawił się także świdnicki akcent. Wśród wykonawców znalazł się zespół Nullizmatyka.

fot. Nullizmatyk/Instagram

Zespół Nullizmatyka powstał zaledwie dwa lata temu z inicjatywy Patrycjusza Nullo Kochanowskiego, który zaprosił do muzycznej współpracy Mateusza Chochołka (perkusja), Bartosza Bednarza (gitara basowa), Sławka Slime Jeśko (gramofony), a następnie Pawła Pablo Sierakowskiego (gitara). W dwa lata udało im się stworzyć materiał, oraz wypracować poziom, który pozwolił im w tym roku zagrać wymarzony koncert na Woodstockowej scenie Viva Kultura z gościnnym udziałem Porka Poresa Porkinsona – mówi Radek Krzempek z Wydawnictwa Dystrykt Records.

W sobotę, na scenie w Pokojowej Wiosce Kryszny wystąpili także: Human Rights, The Unrest, De Łindowsk, Dr Misio, Zmaza, Moskwa.

 

Jeszcze przed Pol’and’Rock Festival, w sieci pojawił się klip do najnowszego singla Nullizmatyki – „Ludzie piją krew”, który został wydany właśnie z okazji występu w Kostrzynie nad Odrą. – „Ludzie piją krew” to numer o miłości… a raczej jej chwilowym braku. O zagubieniu i porzuceniu przez ludzi pewnych wartości i szacunku do drugiego człowieka i siebie. Klip w dość mocny i ironiczny sposób obrazuje przekaz piosenki i daje do myślenia – Pan Młody z kwadratową głową – to mówi samo za siebie – dodaje Krzempek.

/opr. mn/