Strona główna 0_Slider Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Wałowa

Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Wałowa

1

Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku ul. Wałowa.

W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

Zdjęcie archiwalne i opis pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.

Fot. N.N.
Kolekcja: Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
Plac Strzegomski (do 1945 Striegauerplatz – obecnie bezimienny skwer należący do parku im. gen. Władysława Sikorskiego) – lata 1939-1940.
Najbardziej reprezentacyjny skwer parku im. gen. Władysława Sikorskiego. Na pierwszym planie fontanna z 1880 roku ufundowana przez świdnicką firmę J.G. Scheder sel. Sohn, z tyłu pomnik garnizonowy poświęcony poległym podczas I wojny światowej żołnierzom niemieckim służącym w świdnickich jednostkach uroczyście odsłonięty 19 października 1924 roku. Pomnik przestał istnieć jeszcze podczas II wojny światowej – pozostał jedynie monumentalny postument, a fontannę zastąpiono zupełnie nowym obiektem podczas gruntownej przebudowy skweru na przełomie 2017-2018 roku.

Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki