Strona główna Wydarzenia Świdnica Ekopiknik „Spacer ekologiczny” w Świdnicy

Ekopiknik „Spacer ekologiczny” w Świdnicy

0

W sobotę, 31 sierpnia po raz pierwszy na świdnickim Rynku odbędzie się EKOpiknik „Spacer ekologiczny”. Pomysłodawcą eventu jest nieformalna grupa lokalnych „ekoentuzjastów” – „Ekologiczne Podziemie”.

Zdjęcie ilustracyjne

Organizatorzy poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy chcą promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaproszono wielu specjalistów, pasjonatów oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach. Przyjdź i daj się zainspirować!

Podczas imprezy organizowane będą m.in.:

  • Warsztaty kulinarne pt.: „Kiszonki probiotyczne”, „Gotowanie bezresztkowe ZERO WASTE”, „Lokalne zioła czy chwasty-wyprawa przyrodnicza z degustacją”. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Gubała – autorka książek kulinarnych m.in. „Wege w kwadrans”
  • Warsztaty roślinne oraz DIY („Zrób to sam”) podczas których uczestnicy zrobią własne makramy, uszyją woreczki na zakupy, wymienią się roślinami czy stworzą własne niepowtarzalne bukiety.
  • Warsztaty zdrowia z produkcji kosmetyków naturalnych oraz możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych i treningowych.

W godzinach od 10:00 do 14:00 wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do wysłuchania wykładów:

  • „Slow fashion” – blogera Dawida Tymińskiego
  • „Less waste” – firmy Resibo
  • „21 kroków do bycia Eko” – pisarki Agnieszki Krzyżanowskiej.

Dla najmłodszych wydzielona zostanie strefa animacji, a w niej dzieci z rodzicami będą mogli wziąć udział w warsztatach np. robienia latawców, w symulacyjnej grze „wirtualna woda” czy w ekologicznej rodzinnej grze miejskiej organizowanej przez TIGER CAMP.

Szczegóły wydarzenia i informacje o zapisach na warsztaty zamknięte dostępne są poprzez FB –„Ekologiczne podziemie”.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułStartuje „Piłka Nocna” w Świdnicy
Następny artykułPodziękują za plony podczas gminnych dożynek [PROGRAMY]