Strona główna 0_Slider Śmieci i gruz przy boiskach i trasie spacerowej

Śmieci i gruz przy boiskach i trasie spacerowej

3

Cztery miesiące minęły od deklaracji przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Świdnicy, dotyczącej hałdy gruzu, bajora i śmieci tuż przy obiektach sportowych. Jak zapewniała rzeczniczka magistratu, bałagan miał zostać uprzątnięty. Nie został do dziś.

Gruz, resztki skoszonej przed tygodniami trawy i gałęzi leżą przy ul. Sportowej od wielu miesięcy. Teren należy do miasta. Został odkupiony od działkowców pod budowę aquaparku, do której nie doszło. Miejsce było wykorzystywane jako składowisko na potrzeby prac modernizacyjnych miejskiego stadionu.

Wykonawca robót budowlanych przebudowy stadionu miejskiego w Świdnicy uprzątnął teren po składowanych materiałach pochodzących z pryzmowania humusu i rozbiórki trybun. Nie posiadamy wiedzy do kogo należy wskazany gruz, niemniej jednak zostanie on uprzątnięty – deklarowała w kwietniu 2019 Magdalena Dzwonkowska. Do dzisiaj nic się nie zmieniło.

Porośniętą chwastami hałda znajduje się w centrum wielu inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Ul. Sportowa prowadzi do niedawno wybudowanej kładki nad rzeką Bystrzycą. Stąd można zrealizowanymi dzięki dotacjom z UE ścieżkami pieszo-rowerowymi dotrzeć do ulicy Westerplatte, a nowym tunelem – do dzielnicy Kraszowice. W bezpośrednim sąsiedztwie gruzowiska znajdują się boiska sportowe.

Po raz kolejny zadaliśmy pytanie, kiedy teren zostanie uprzątnięty. Czekamy na odpowiedź.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński