Strona główna Kultura Rowerowa gra historyczna

Rowerowa gra historyczna

0

Rowerowa gra miejska wraca z czwartą edycją na teren gminy Żarów. W tym roku organizacje pozarządowe przygotowały 11 zadań, których treść pozostaje tajemnicą do 31 sierpnia!


– Tego jeszcze nie było! Wychodzimy poza granice administracyjne Żarowa i angażujemy w projekt wioski naszej gminy. Organizując rowerową grę miejską, chcemy przybliżyć wybrane obiekty naszego regionu, które pod wpływem czasu, zmieniły swój wygląd lub całkowicie zostały usunięte nie tylko z przestrzeni miejskiej, ale może z waszej pamięci? – mówi Tomasz Nycz.

„Stary Żarów 4 – Rowerowa gra miejska” wystartuje 31 sierpnia o godzinie 16.00 z placu koło „Nefrytu” w Żarowie, a zakończy się na boisku w Kalnie. Całość potrwa 180 min, od włączenia systemu liczącego czas poszczególnych grup rowerowych i indywidualnych cyklistów.

Rowerzyści powalczą o talony do sklepów rowerowych, których suma wynosi 1500,00 zł, przedwojenną pocztówkę przedstawiającą zamek w Żarowie z 1910 roku oraz poczęstunek na mecie gry. Nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Rowerowy Żarów oraz Fundację Inicjatywa B – dodaje Tomasz Nycz.

W grze rowerowej może wziąć udział maksymalnie 60 rowerzystów. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysyłać na adres: [email protected] W treści wiadomości proszę podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz nazwę grupy. Po wysłaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów np. rozmiaru kamizelek. W przypadku graczy niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych. Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych oraz od grup zorganizowanych, których skład nie przekracza 5 osób.

Organizatorzy: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Rowerowy Żarów. Wsparcie programowe: Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” w Kalnie oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Projekt dofinansowano przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie Wspólnie dla dziedzictwa.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidniccy piłkarze gotowi do startu sezonu 2019/2020!
Następny artykułJasno w parku, ciemności nad chodnikiem [FOTO]