Strona główna 0_Slider Po roku robót na Siostrzanej: znany jest nowy termin zakończenia prac

Po roku robót na Siostrzanej: znany jest nowy termin zakończenia prac

7

Od ponad roku mieszkańców ulicy Siostrzanej otacza plac budowy. W lipcu ubiegłego roku wkroczyli tam ciepłownicy, a po nich ekipy zajmujące się remontem ulicy i przebudową podwórza między Siostrzaną a Rynkiem. Zgodnie z pierwotnymi planami inwestycja miała być gotowa dwa miesiące temu.

Przypomnijmy, w ramach wartych 4 mln 766 tys. złotych prac przewidziano rewitalizację podwórka między Siostrzaną a Rynkiem oraz remont samej ulicy Siostrzanej, mającej około 180 metrów długości. Zgodnie z zawartą 4 lipca 2018 roku umową z firmą Polskie Surowce Skalne, inwestycja miała zostać ukończona do 30 czerwca 2019 roku. Roboty wciąż jednak trwają, a dłużąca się inwestycja zaczęła irytować okolicznych mieszkańców.

Krew nas zalewa patrząc na tempo robót. Pomimo sprzyjającej pogody nic się tam nie dzieje w weekendy, a w tygodniu pracownicy poświęcają na pracę maksymalnie 1,5 godziny. Idą na to nasze pieniądze, a z trudem szukać kogokolwiek, kto zajmowałby się nadzorem nad budową – denerwował się pan Jerzy, mieszkaniec sąsiadującej z placem budowy kamienicy w Rynku. Podobnie jak jego sąsiadów, dziwił go także brak informacji w sprawie aktualnego terminu zakończenia przebudowy.

Teraz już wiadomo, kiedy przemiana Siostrzanej i jej okolicy dobiegnie końca. – Z powodu problemów technicznych, które wystąpiły w trakcie realizacji prac planowany termin zakończenia robót budowlanych to koniec września br. – mówi krótko Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Nad inwestycją prowadzony jest stały codzienny nadzór – zapewnia.

Jakich zmian mogą spodziewać się mieszkańcy po zakończeniu przebudowy? – Podwórko zlokalizowane pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną zyska na estetyce i funkcjonalności, pojawi się m.in. nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na zaprojektowanych terenach zielonych posadzone zostaną nowe byliny, krzewy ozdobne oraz drzewa niskopienne. Zaplanowano także wybudowanie zadaszonych miejsc gromadzenia odpadów oraz posadowienie nowych elementów małej architektury, czyli ławek, stojaków rowerowych, koszy na śmieci oraz trejaży – wyliczała wcześniej Dzwonkowska. Z kolei na ulicy Siostrzanej przewidziano ułożenie nawierzchni z kostki granitowej, budowę nowych chodników oraz oświetlenia ulicznego.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Artur Ciachowski