Strona główna 0_Slider Pływalnia z widokiem na góry otwarta po przerwie

Pływalnia z widokiem na góry otwarta po przerwie

1

Półtora miesiąca trwała przerwa w funkcjonowaniu nowej krytej pływalni w Witoszowie Dolnym. od poniedziałku obiekt znów jest czynny i do końca sierpnia zaprasza wszystkich chętnych. Od września większość godzin będzie przeznaczona dla uczniów.

Przyszkolny basen w Witoszowie Dolnym został oficjalnie otwarty 6 września 2018 roku. Z wybudowanego za ponad 16 mln 883 tys. złotych obiektu, w którym powstały trzy tory do nauki pływania, trzy do pływania, część rekreacyjna oraz saunarium, korzystają uczniowie wszystkich szkół gminy Świdnica, ale równie chętnie odwiedzają go dorośli. Tym większy niepokój wzbudziła zapowiedź zamknięcia basenu od 1 lipca aż do 18 sierpnia. – Jest to zwykła przerwa technologiczna, podczas której prowadzone są przeglądy, wykonywane jest odkażanie i wymieniana jest woda. Takie prace muszą być wykonane raz w roku – wyjaśniała w lipcu wójt gminy. Jak dodaje, przerwy w eksploatacji podobnych obiektów są rzeczą normalną. – Przez cały rok szkolny basen służył dzieciom, dlatego nie mogliśmy takiej przerwy zrobić zimą – tłumaczyła Teresa Mazurek.

19 sierpnia basen został otwarty. Do końca sierpnia będzie czynny w godzinach 14.00 – 21.45. Z pływalni mogą korzystać bez ograniczeń wszyscy amatorzy kąpieli i relaksu. Godzina kosztuje 10,5 zł (bilet normalny).

Od września z basenu będą korzystać przede wszystkim dzieci i młodzież ze wszystkich szkół gminy Świdnica. Pływalnia będzie ogólnie dostępna w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz w weekendy w godzinach od 11.00 do 21.45.

Za basenem przygotowane zostały dodatkowe miejsca postojowe.

/red./