Strona główna Polityka PiS przedstawił swoich kandydatów do parlamentu

PiS przedstawił swoich kandydatów do parlamentu

16

Szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk będzie otwierać wałbrzyską listę Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach do Sejmu. O mandat posła będą się także ubiegali Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek oraz Grzegorz Grzegorzewicz. O wybór do Senatu będzie walczył były wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński.

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Michał Dworczyk, Wojciech Murdzek oraz były wicewojewoda Kamil Zieliński podczas dożynek gminnych w Piotrowicach Świdnickich w 2018 roku

W piątek Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pełne listy kandydatów na wybory parlamentarne. – Są to listy po części samorządowe. Około 60% osób z list PiS, to aktywni samorządowcy, burmistrzowie, radni wszystkich szczebli samorządowych – mówił Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS, przedstawiając listy.

W okręgu wałbrzyskim z pierwszego miejsca wystartuje Michał Dworczyk. Drugi na liście jest poseł Ireneusz Zyska, trzeci – były prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, natomiast na czwartym miejscu znalazł się poseł i były szef WSSE “Invest-Park” Maciej Badora. Pozostali kandydaci to: Marcin Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Renata Surma, Beata Mucha, Jerzy Dec, Jarosław Węgłowski, Bogusław Szpytma, Małgorzata Greiner, Marek Tarnacki, Ewelina Szydłowska oraz Renata Wierzbicka.

Z ostatniego, szesnastego miejsca do Sejmu wystartuje burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz. – Dziękuję Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi za okazane zaufanie, a także chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy pomogli mi w podjęciu decyzji o udziale w nadchodzących wyborach. (…) Oczywiście w dalszym ciągu nie ustajemy w pracach na rzecz gminy, z czego najważniejszym zadaniem jakie teraz jest przed nami, to zagospodarowanie terenów inwestycyjnych – zapewnił Grzegorzewicz po ogłoszeniu list kandydatów.

/mn/