Strona główna 0_Slider Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczynają walkę w Pucharze Polski

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczynają walkę w Pucharze Polski [RELACJA LIVE]

0

Drużyna Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica rozpoczyna zmagania w sezonie 2019/2020. Biało-zieloni mierzą się na wyjeździe z przedstawicielem klasy A – Sudetami Dziećmorowice. Stawką meczu jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Zapraszamy na tekstową relację LIVE z tego pojedynku.

Początek spotkania.

Skład świdniczan: B. Kot, Florian, Souza Barros, Michałek, Paszkowski, Sowa, Szuba, Chajewski, Sikora, Orzechowski, Myrta.

5′ – od samego początku w mocnym natarciu goście ze Świdnicy.

8′ – bardzo dobrze prawym skrzydłem przedziera się Orzechowski, piłka w polu karnym trafia ostatecznie do Sikory, który wyprowadza nas na prowadzenie! 1:0 dla Dabro-Bau Polonii-Stali!

12′ – uderzenie Szuby zablokowane, to była niezła okazja na podwyższenie rezultatu spotkania.

15′ – kolejna dobra akcja Szuby, nasz pomocnik minął dwóch obrońców, lecz piłka po jego uderzeniu minęła światło bramki.

17′ – teraz odgryzają się gospodarze, strzał niecelny.

18′ – z wnętrza pola karnego strzela Szuba – broni jednak golkiper Sudetów.

20′ – Orzechowski uderza z okolicy 16. metra – pewnie piłkę chwyta bramkarza z Dziećmorowic.

25′ – wciąż spora przewaga świdnickiej drużyny, która praktycznie nie opuszcza połowy rywali.

30′ – piłkę w pole karne dośrodkowuje Paszkowski, głową strzelać próbował Myrta, lecz nieskutecznie.

34′ – znów z lewego skrzydła piłkę dorzuca Orzechowski, a akcję strzałem głową zamyka Szuba. Świdnica prowadzi 2:0!!!

36′ – w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Sudetów znajduje się Orzechowski i przytomnym strzał podwyższa wynik na 3:0!!!

39′ – kolejny trafienie świdnickiego zespołu, wrzutkę Paszkowskiego finalizuje Myrta – 4:0!!!

42′ – z okolicy 20. metra strzału próbuje Chajewski, ale tym razem bramkarz Sudetów nie dał się zaskoczyć.

44′ – piłka po strzale Souzy Barrosa odbija się od poprzeczki, dopada do niej Myrta i strzela na 5:0!!!

koniec pierwszej połowy – 5:0 dla Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica.

rozpoczynamy za moment drugą połowę – w naszym zespole sporo zmian. Na boisku pojawiają się: Emeka, Filipczak, Stachurski, Baumgarten, Szczygieł i Białas. Boisko opuścili: Myrta, Sikora, Orzechowski, Szuba, Chajewski i Michałek.

46′ – wracamy do gry, na boisku pojawił się m.in. bramkostrzelny napastnik, który w ubiegłym sezonie był jedną z najjaśniejszych postaci AKS-u Strzegom – Nigeryjczyk Roland Emeka.

48′ – z dystansu uderzał Szczygieł, piłka przeleciała obok bramki.

52′ – Stachurski decyduje się na strzał zza pola karnego, piłka przelatuje jednak obok prawego słupka bramki przeciwnika.

54′ – Roland Emeka mocnym uderzeniem pokonuje golkipera Sudetów – 6:0!!!

56′ – kolejna poprzeczka – przed chwilą Szczygła, a teraz Sowy!

57′ – świetna akcja Sowy z Emeką zakończona uderzeniem naszego kapitana. Po golu Sowy jest już 7:0!!!

61′ – Sowa mocno uderza z dystansu, piłka mija światło bramki.

63′ – kolejna dobra piłka do Rolanda Emeki. Nasz napastnik w sytuacji sam na sam strzela na 8:0!!!

68′ – Emeka dogrywa do Baumgartena, ten podwyższa rezultat na 9:0!!!

69′ – trwa festiwal strzelecki świdnickiej drużyny – tym razem na listę strzelców wpisuje się Szczygieł. Wygrywamy już 10:0!!!

73′ – w odpowiedzi dobra akcja miejscowych, pojedynek jeden na jednego z napastnikiem Sudetów wygrywa Bartek Kot!

77′ – jest jedenaste trafienie biało-zielonych. Po raz drugi w tym meczu drogę do sieci znajduje Szczygieł – 11:0!!!

koniec meczu Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica wygrywa z A-klasowymi Sudetami Dziećmorowice 11:0!!!