Strona główna 0_Slider Pijany, z zakazami. Z groźnego wypadku wyszedł bez szwanku

Pijany, z zakazami. Z groźnego wypadku wyszedł bez szwanku

0

Kompletnie zniszczony samochód marki Audi 80 i uszkodzony ganek stojącego przy drodze krajowej nr 35 domu. To bilans brawurowej jazdy 37-latka z Wrocławia przez Słotwinę. Mężczyźnie nic się nie stało.

Jak opisują świadkowie, około północy samochód jechał przez wieś z dużą prędkością. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w dom i ogrodzenie. Auto zatrzymało się na boku na środku jezdni. Na miejsce zostali wezwani policjanci, straż pożarna i pogotowie.

-Po uwolnieniu kierowcy z pojazdu policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu, jednak mężczyzna nie zgodził się na badanie na miejscu zdarzenia. Została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Jak się okazało, wobec wrocławianina wydane zostały trzy zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Był również poszukiwany do osadzenia w areszcie.

Podczas szalonej jazdy samochód uszkodził dom i ogrodzenie. Mieszkańcy Słotwiny skarżą się, że kierowcy bardzo często traktują szeroką ulicę jak zaproszenie do brawurowej jazdy i wiele razy doprowadzali do uszkadzania budynków.

/asz/
Zdjęcia i nagranie nadesłane przez czytelników