Strona główna Wydarzenia Pieczątki online, czyli jak zamówić przez internet stempel firmowy

Pieczątki online, czyli jak zamówić przez internet stempel firmowy

0

W dobie łatwego i szybkiego dostępu do sieci większość spraw – nawet tych urzędowych – możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Zamawianie zakupów, rezerwowanie wycieczek czy biletów lotniczych to dla większości użytkowników internetu chleb powszedni. Od 2011 roku CEIDG umożliwia także założenie działalności gospodarczej online. W związku z tym, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, wiele firm działających na rynku stemplarskim pozwala klientom na zamówienie i zakup pieczątki online.

Komu są potrzebne pieczątki online?
W polskim prawie nie istnieją żadne regulacje, które nakładałby na przedsiębiorcę obowiązek posiadania pieczątki firmowej. Niemniej jednak niektóre dokumenty (np. świadectwa pracy) bez odpowiedniego stempla nie mają mocy urzędowej. Dodatkowo pieczątka firmowa znacząco ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dzięki niej szybko możemy podbić stertę dokumentów, rachunków czy umów. Dlatego właśnie – mimo braku prawnego obowiązku – wielu właścicieli firm decyduje się na zakup stempla z danymi rejestrowymi prowadzonej działalności. Najwygodniejszym i jednocześnie najszybszym sposobem jest zamówienie takiej pieczątki online.

Firmowe pieczątki online – jakie dane powinny się znaleźć na stemplu?
W chwili, gdy decydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej, w naszych głowach rodzi się wiele pytań. Na tym etapie niezwykle pomocne może okazać się profesjonalne biuro rachunkowe, które pomoże przedsiębiorcy podjąć decyzję odnośnie rodzaju opodatkowania, czy też podpowie, jakie dane powinny się znaleźć na firmowym stemplu. Najczęściej zamawiając pieczątki online, na odbiciu umieszcza się informacje takie jak:

  •  nazwa przedsiębiorstwa wraz z imieniem i nazwiskiem właściciela,
  • adres rejestracji działalności gospodarczej – w przypadku, gdy działalność będzie prowadzona gdzieś indziej należy ten fakt zgłosić w urzędzie i wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu,
  • NIP.

Projektując naszą pieczątkę, możemy opcjonalnie zawrzeć na niej też inne dane np. telefon, adres e-mail, strony WWW, regon, a jeśli chcemy to nawet logo i hasło reklamowe naszej firmy.

Gdzie zamówić pieczątki online?
Proces zamawiania stempli firmowych przez internet jest bardzo prosty. Aby odbicie było dobrej jakości, a automat trwały i dostosowany do ilości treści zawartej na polimerze, warto wybrać wiarygodną firmę, która cieszy się dobrą opinią w branży. Stempleks z Wrocławia działa na rynku już niemal dekadę, a grono jego zadowolonych klientów stale rośnie. Na stronie tej firmy można w łatwy sposób zamówić pieczątki online – wystarczy tylko wykonać kilka czynności.

5 prostych kroków do zamówienia pieczątki online

  • KROK 1

Jeśli planujemy zamówić pieczątki online, to w pierwszej kolejności ustalamy dokładną treść, jaką chcemy umieścić na naszej pieczęci. W zależności od tego, czy zdecydujemy się jedynie na niezbędne dane, czy też dodamy numer telefonu lub logo, musimy wybrać odpowiednią wielkość automatu. W sklepie Stempleks przy każdym rodzaju pieczątki widnieje informacja, ile linii tekstu maksymalnie pomieści dany typ stempla.

  • KROK 2

Po wyborze automatu przychodzi czas na projekt. A to otwiera przed nami kilka możliwości. Możemy przesłać gotowy wzór na maila, poprosić o stworzenie indywidualnej propozycji lub użyć intuicyjnego kreatora na stronie producenta. Dzięki użyciu tego narzędzia mamy gwarancję, że nasza pieczątka będzie oryginalna i dokładnie taka, jaką chcemy.

  • KROK 3

Ukończony projekt musimy zapisać, a następnie system automatycznie przeniesie go do naszego koszyka.

  • KROK 4

Bezwzględnie, zanim wyślemy projekt do realizacji, należy go dokładnie sprawdzić. Nawet najdrobniejszy błąd w numerze NIP czy nazwisku właściciela może później stanowić nie lada problem.

  • KROK 5

Finalizacja zamówienia. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności musimy podać dane do wysyłki i faktury oraz opłacić zamówienie. Po odbiór możemy przyjść osobiście lub wybrać wysyłkę kurierem. Stemple gotowe są w ciągu 1 dnia roboczego.

Zamówienie pieczątki online jest naprawdę proste. To ogromna oszczędność czasu! Dodatkowo wybierając sprawdzoną firmę, zyskujemy gwarancję satysfakcji z zakupu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMarcinowice, gmina Świdnica i Strzegom szykują się do święta plonów [PROGRAMY]
Następny artykułSprawdzona praca wakacyjna za granicą – oferty last minute