Strona główna Sport Siatkówka Na finiszu najlepsza para Retkiewicz/Brzóstowicz

Na finiszu najlepsza para Retkiewicz/Brzóstowicz

0

W ostatnim turnieju siatkówki plażowej organizowanym w tym sezonie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji powalczyli panowie. Do imprezy przystąpiło łącznie 16 par męskich. Tradycyjnie oprócz drużyn ze Świdnicy na placu gry stawiło się więcej przyjezdnych, m.in. z Wrocławia, Legnicy, Bielawy, Kamiennej Góry, Kudowy, Jawora, Żarowa, Strzelina, Wałbrzycha i Charkowa.

Zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. W fazie eliminacyjnej grano jednego seta do 21 punktów. Od półfinałów zespoły walczyły już do dwóch wygranych setów do 15 “oczek”. O bardzo wyrównanym poziomie końcowej fazy świadczy fakt, iż na cztery mecze, w tym te o miejsca na podium, aż trzy kończyły się w trzech setach. Ostatecznie w meczu o mistrzostwo panowie Mirosław Retkiewicz i Piotr Brzóstowicz pokonali w tie-breaku lokalny duet Piotr Orzechowski i Dorian Kowalczyk. Spotkanie o trzecie miejsce zespół Daniela Fijałki i Krzysztofa Giemzy wygrał z drużyną Michała Jagiełły i Grzegorza Jacznika również po tie-breaku.

Organizator turnieju przygotował dla najlepszych czterech par pamiątkowe dyplomy oraz talony na sprzęt sportowy w sklepie JAKO. – Na kolejne turnieje w Świdnicy trzeba będzie poczekać do przyszłego sezonu. Podsumowując cykl świdnickich turniejów plażówki, organizatorzy zadowoleni są zarówno z frekwencji, jak i z poziomu gier. Cieszy też fakt, że w tej dyscyplinie sportu pojawiło się dużo nowych twarzy, wcześniej nie uczestniczących w naszych imprezach. Tak więc czekamy na was w przyszłym roku na boiskach ŚOSIR – podsumowują organizatorzy.

Więcej zdjęć z ostatniego turnieju pod linkiem: https://swidnica24.pl/2019/08/trwa-walka-w-ostatnim-turnieju-na-piachu-foto/

Końcowa klasyfikacja:
1. Mirosław Retkiewicz, Piotr Brzóstowicz (Wrocław)
2. Piotr Orzechowski, Dorian Kowalczyk (Świdnica, Żarów)
3. Daniel Fijałka, Krzysztof Giemza (Wrocław)
4. Michał Jagiełło, Grzegorz Jacznik (Kudowa, Bielawa)
5-6. Jakub Gajewski, Dmitrij Kurianof (Wrocław, Charków)
5-6. Tomasz Gałuszka, Robert Wachuła (Wrocław)
7-8. Jakub Jaworski, Kacper Pańczyk (Jawor)
7-8. Wojciech Stawiany, Jakub Wiśniewski (Wałbrzych, Świdnica)
9-12. Marcin Wolak, Arkadiusz Duda (Legnica)
9-12. Michał Czarnecki, Klaudiusz Lubczyński (Wrocław)
9-12. Maciej Szaynowski, Przemysław Kościelny (Legnica)
9-12. Kamil Nowak, Jakub Popławski (Świdnica)
13-16. Mateusz Bortnik, Oskar Iwanow (Bielawa)
13-16. Wiktor Mordarski, Aleksander Mordarski (Kamienna Góra)
13-16. Jakub Kamiński, Michał Janicki (Strzelin)
13-16. Marcin Belka, Artur Mucha (Świdnica)