Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

0

Codziennie policja i straż miejska otrzymują zgłoszenia od mieszkańców Świdnicy w sprawie zastawionych przez samochody chodników, przejść dla pieszych, wjazdów na posesje, trawników. W mieście zdecydowanie brakuje miejsc postojowych, ale dla wielu zachowań kierowców trudno znaleźć usprawiedliwienie.

Jeszcze bardziej może dziwić cwaniactwo kierowcy, który – jak relacjonuje czytelnik – od dłuższego czasu codziennie swój samochód parkuje na wiele godzin w niezatłoczonych Marcinowicach. Samochód zostawia na parkingu obok Urzędu Gminy trochę na trawie, trochę na miejscu dla niepełnosprawnych.

Wśród mistrzów znaleźli się także kierowca osobówki, zaparkowanej na drodze przejazdowej parkingu przy świdnickim Tesco oraz cała gromada kierowców, która  zastawiła chodnik przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy. Chodnik w tym ostatnim miejscu jest blokowany od lat, systematycznie w każdą niedzielę, gdy świdniczanie zjeżdżają na mszę do katedry.

Ul. Staffa, Marcinowice

Ul. Łokietka, Świdnica

Ul. Łukasińskiego

Ul. Ofiar Oświęcimskich

Ul. Siostrzana

Ul. Spacerowa

Ul. Spółdzielcza

Ul. Strzegomska

Ul. Wojska Polskiego/al. Niepodległości

Ul. Wróblewskiego

Ul. Wyspiańskiego

Ul. Komunardów

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  strazmiejska@sm.swidnica.pl 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.