Strona główna Polityka Lewica ogłosiła swoich liderów w wyborach do Sejmu

Lewica ogłosiła swoich liderów w wyborach do Sejmu

4

W niedzielę liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny oraz Razem przedstawili kandydatów, którzy będą otwierali listy Lewicy w październikowych wyborach do Sejmu. „Jedynką” w okręgu wałbrzyskim będzie Marek Dyduch.

Idzie do Sejmu silna drużyna, która upomni się o prawa człowieka, która upomni się o politykę mieszkaniową, która upomni się o demokrację, która będzie odważna, która nie będzie tchórzyć – deklarował Adrian Zandberg z Razem, który będzie liderem Lewicy w Warszawie.

Włodzimierz Czarzasty przedstawił „jedynki” SLD – kandydatów, którzy znajdą się na czele listy wyborczych Lewicy: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska w Legnicy, Marek Dyduch w Wałbrzychu, Robert Kwiatkowski w Toruniu, Jacek Czerniak w Lublinie, Tomasz Trela w Łodzi, Ryszard Śmiałek w Chrzanowie, Arkadiusz Iwaniak w Płocku, Andrzej Rozenek w okręgu podwarszawskim, Wiesław Buż w Rzeszowie, Joanna Senyszyn w Gdyni, Przemysław Koperski w Bielsku-Białej, Zdzisław Wolski w Częstochowie, Andrzej Szejna w Kielcach, Marcin Kulasek w Olsztynie, Wiesław Szczepański w Kaliszu, Dariusz Wieczorek w Szczecinie. Sam Czarzasty będzie walczył o mandat posła w Sosnowcu.

„Jedynki” Wiosny to Krzysztof Śmiszek we Wrocławiu, Krzysztof Gawkowski w Bydgoszczy, Monika Pawłowska w Chełmie, Anita Kucharska-Dziedzic w Zielonej Górze, Anita Sowińska w Piotrkowie, Maciej Gdula w Krakowie, Jakub Bocheński w Nowym Sączu, Jacek Jabłoński w Tarnowie, Patryk Fajdek w Radomiu, Łukasz Rydzik w Krośnie, Paweł Krutul w Białymstoku, Beata Maciejewska w Gdańsku, Maciej Kopiec w Rybniku, Wanda Nowicka w Gliwicach, Monika Falej w Elblągu, Dariusz Standerski w Pile, Katarzyna Ueberhan, Małgorzata Prokop-Paczkowska w Koszalinie.

/PAP, opr. mn/

Poprzedni artykułChcą zrekonstruować średniowieczny gród w Dobromierzu
Następny artykułZderzenie motocykla z autem w Dobromierzu