Strona główna 0_Slider Koncert zespołu Mundi w Świdnicy

Koncert zespołu Mundi w Świdnicy [KONKURS]

0

Zespół Mundi zagra wieczorową porą w dawnej kaplicy, niepełniącej już funkcji sakralnych w restauracji Miodowe Pola w Świdnicy. Koncert artystów z Wrocławia zaplanowano na piątek, 20 września na godz. 19.00.

Miejsca kultu mają zaklęte w ścianach ludzkie nadzieje, wiarę, ale też wątpliwości i pytania o (nie)przemijalność. Wypełnimy tę przestrzeń dźwiękiem, uśmiechem i wspólną obecnością. W jaką podróż się udamy? A może stanie się cud…? – zapowiada muzyczne wydarzenie zespół Mundi, czyli Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitara akustyczna).

Mundi o sobie
Spotkaliśmy się w 2017 roku, aby połączyć sumy naszych muzyczno-teatralnych doświadczeń oraz inspiracji i stworzyć unikalną, spójną z naszą wrażliwością muzykę, trochę wbrew panującym modom na eklektyzm. W początkowej fazie pracy „rozebraliśmy” z dotychczasowych form kilka znanych utworów i stworzyliśmy nowe, własne aranże, stawiając na rzemiosło oraz artyzm wykonania poszczególnych elementów. W ten sposób odnaleźliśmy to, co nas łączy-  syntezę, która obnażyła nasz styl. W zespole każdy  jest niejako instrumentem, realizującym osobną linię melodyczną we wspólnym brzmieniu; są jednak momenty, w których muzycznie spotykamy się i gramy daną sekwencję unisono- jako leitmotiv danego utworu. Nasza muzyka wymaga uwagi słuchacza,  jest oszczędna w środkach, esencjonalna, obfita w pauzy, nie brakuje w niej jednak bogactwa formy, energii i pasji. Ważny jest dla nas uważny kontakt z odbiorcą, przekaz muzyczny i jego treść, stanowiące spójną opowieść. Podczas koncertów gramy własne utwory oraz znane słuchaczom, specjalnie zaaranżowane tematy muzyczne. W styczniu 2020 roku wydajemy nasz pierwszy autorski album.

Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia zespołu:

  • nagroda specjalna za kompozycję  utworu „W drodze”, Festiwal Wschody, kwiecień 2019
  • nagrania Live Act we współpracy z Wrocławskim Domem Literatury, marzec 2019
  • występ live w TVP Polonia, marzec 2019
  • zwycięstwo w plebiscycie II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festival, grudzień 2018
  • koncerty w Irlandii, Galwey Jazz Festiwal, październik 2018
  • koncert ramach Vertigo Summer Jazz Festiwal we Wrocławiu, lipiec 2018
  • koncerty w Sandefiord /Norwegia/ na zaproszenie teatru Stella Polariss, czerwiec 2018

Zobacz utwór „W drodze” (autorski, Live act) — https://m.youtube.com/watch?v=Mc0fdqWVX9g

Koncert zespołu Mundi w Świdnicy
piątek, 20 września, godz. 19.00
Restauracja Miodowe Pola, ul. Basztowa 2
Wstęp: 25 zł

https://www.facebook.com/mundimusic/
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/547030129456394/?ti=icl

Wygraj bilet na koncert!
Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Mindi w Świdnicy. Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na następujące pytanie konkursowe: Jaki historyczny obiekt mieścił się dawniej w budynku przy ul. Basztowej 2 w Świdnicy (dzisiejsza restauracja Miodowe Pola)? Na wiadomości zatytułowane „KONCERT” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 13 września – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej telefonicznie. Powodzenia!

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułSparingi nie napawają optymizmem
Następny artykułTo był prawdziwy Piknik Pokoleń w TEB Edukacja [FOTO/VIDEO]