Strona główna Sport Jeździectwo Irlandczycy mistrzami Europy

Irlandczycy mistrzami Europy

0

Ekipa z Irlandii była bezkonkurencyjna w walce o medale Mistrzostw Europy Pony w klasyfikacji drużynowej w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Srebro zdobyli Brytyjczycy, a brąz Francuzi.

Kolejny dzień medalowych zmagań Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu przyniósł mnóstwo emocji. Walka o medale toczyła się aż do samego końca. Drugi nawrót konkursu nie wyłonił żadnego zwycięzcy, dlatego konieczna była rozgrywka o złoto oraz brąz. Do rozgrywki o brązowy medal przystąpiły drużyny z Niemiec oraz Francji. Obydwie drużyny uzyskały taki sam wynik – 4 punkty karne, więc o trzecim miejscu na podium Francuzów zadecydował lepszy czas.

Drużyna Irlandii w składzie: John Mcentee, Niamh Mcevoy, Tom Wachman oraz Max Wachman miała w walce o złoty medal twardy orzech do zgryzienia. Brytyjczycy byli niezwykle groźnym i szybkim przeciwnikiem, który miał ogromny apetyt na złoty medal. – To była bardzo szybka rozgrywka. Brytyjczycy byli trudnym rywalem do pokonania co utrudniło nam zadanie – powiedział Tom Wachman. – Brytyjczycy byli dzisiaj bardzo szybcy. Obserwowałem rozgrywkę kibicując mojej drużynie i mając nadzieję na ich szybki galop i bezbłędne przejazdy – powiedział Francis Derwin, który dziś nie brał udziału w rozgrywkach drużynowych. Ostatecznie o ich zwycięstwie zadecydował czas, który był zaledwie 1,72 sek. lepszy od wyniku Wielkiej Brytanii. Polska ekipa zajęła dziesiąte miejsce.

WKKW

W piątek zakończono także próbę ujeżdżenia w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na prowadzeniu, z wynikiem 88,4pkt. jest Wielka Brytania, druga lokata przypadła Francji, a trzecia Niemcom. W konkursie rywalizuje 7 ekip narodowych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy występ należy do reprezentantki Niemiec Sophii Rössel na Camillo We (25,4 pkt.). Jedyna Polka startująca w tym konkursie, Julia Witkowska na Chesterze zajmuje 36. miejsce. W sobotę zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.

/LKS Stragona, FOTO: Leszek Wójcik/